kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۳۰۴
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹
میدل ایست آی:

قطر میزبان تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا خواهد بود

 
 
 
وبگاه انگلیسی میدل ایست آی نوشت که قطر، میزبان تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا خواهد بود.
وبگاه انگلیسی «میدل ایست آی» در گزارشی به نقل از پایگاه خبری «امواج نیوز» گزارش کرد که مبادله زندانیان بین جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا ماه آینده به میزبانی کشور قطر انجام خواهد گرفت.
در این گزارش آمده است که زندانیان دو کشور به یک هتل منتقل شده‌اند و تا ماه آینده که زمان تبادل زندانیان انجام می‌گیرد، تحت بازداشت خواهند بود. زندانیان در اتاق‌های شخصی در یک طبقه امن مستقر هستند و تنها می‌توانند با اقوام نزدیک خود دیدار داشته باشند و تلفن‌های همراه با دسترسی به اینترنت در اختیار آنها قرار داده شده است.
«ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت امور خارجه قطر، بعدازظهر سه‌شنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران گفته بود که کشور قطر به عنوان یک میانجی بین‌المللی مورد اعتماد در مذاکرات ایران و آمریکا نقش بسزایی ایفا کرده و دوحه همواره به لزوم حل اختلافات با شیوه‌های مسالمت‌آمیز باور داشته است. به گزارش فارس، میدل‌ایست‌آی نوشت که با وزارت خارجه آمریکا و سفارت قطر برای اظهارنظر درباره این خبر تماس گرفته است اما تا زمان انتشار این خبر، هیچ اظهارنظری در این باره نکرده‌اند.
ترامپ: تبادل زندانیان
 مصداق تسلیم‌ شدن بایدن مقابل ایران است
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا از «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی این کشور بابت توافق مبادله زندانیان با ایران انتقاد و آن را مورد دیگری از تسلیم بایدن مقابل ایران توصیف کرد.
ترامپ در یک پیام ویدئویی روز پنج‌شنبه گفت: «این مورد دیگری از تسلیم شدن بایدن و مصداقی از ذلت بیشتر ایالات متحده آمریکا در صحنه جهان است. اما حتی بدتر از آن، این تصمیم به‌شدت مرگبار خواهد بود.»
به گزارش فارس، وی همچنین با ابراز نگرانی از اینکه ممکن است ایران از این پول برای پیشبرد برنامه هسته‌ای خود استفاده کند، مدعی شد: «طبق گزارش‌ها آنها تنها چند هفته با سلاح هسته‌ای فاصله دارند و این چیزی است که هرگز در دوران ترامپ اتفاق نمی‌افتاد.»