kayhan.ir

کد خبر: ۲۷۱۲۳۲
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
 
 
 
رئیس‌سازمان صدا و سیما گفت: صدا و سیما در برنامه‌هایی که در طول یک سال گذشته برگزار کرد، اثبات کرد که نیاز به چهره‌های هنجارشکن، عنود و لجباز ندارد.
پیمان جبلی در حاشیه نشست روز گذشته هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به حضور برخی چهره‌ها در صدا و سیما، بیان کرد: در اغتشاشاتی که سال گذشته اتفاق افتاد، متأسفانه برخی از چهره‌ها با سوءاستفاده از شهرت و محبوبیت خود به قوانین و ضوابط جامعه بی‌توجهی کردند و با جریان فتنه برانداز همراه شدند و رفتارهایی را از خود نشان دادند که نتیجه آن تحریم جامعه و شریک شدن در اتفاقات تلخی بود که شاهد آن بودیم. البته همچنان نیز شاید برخی از این افراد به مسیر خود ادامه دهند.
وی در ادامه اظهار کرد: برخی دیگر نیز تلاش کردند با اصلاح مواضع خود و موضع‌گیری‌های مناسب بعد از این جریانات، مسیر خود را اصلاح کنند. فلذا چهره‌ها و نوع رفتاری که در جریان فتنه سال گذشته داشتند، متفاوت است. طبیعتاً بسیاری از چهره‌ها نیز وفاداری خود را به نظام، مردم، قوانین و انقلاب نشان دادند که به‌صورت طبیعی مورد احترام جامعه و مردم هستند.
رئیس ‌سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: ما در یک سال اخیر در برنامه‌هایی که در مناسبت‌های مختلف داشتیم مانند شب یلدا، شب تحویل سال نو، ایام ماه رمضان و ایام ماه محرم و سایر عرصه‌ها اثبات کردیم که نیاز به چهره‌های هنجارشکن و عنود و لجباز نداریم و عملاً برنامه‌های خود را با چهره‌هایی که از محبوبیت خوبی برخوردار شدند ادامه دادیم. این سیاست مقطعی ما نیست بلکه این یکی از سرفصل‌های ثابت سند تحول صدا و سیما بوده که ما به آن پایبند بوده و به همین شکل نیز ادامه خواهیم داد.
جبلی در ادامه تأکید کرد: هر زمان که رسانه ملی تصمیم بگیرد که از چهره‌ها استفاده کند، حتماً این دسته‌بندی را رعایت خواهد کرد و حتماً توجه خواهد داشت که امکان، فرصت و ظرفیت دیده شدن را در اختیار کسانی قرار دهد که عناد، لجبازی و اصرار بر حرکت خلاف قواعد، ضوابط و هنجارهای جامعه را نداشته باشند. ما به چنین افرادی میدان و عرصه نخواهیم داد. شکی در این موضوع نیست.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: