kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۹۵۷
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۲
 
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323 - ۳۰۰۰۷۱۹۳۲  
 * عاشورا بزرگ‌ترین سرمایه جهان اسلام است که معرفی آن به جهانیان موجب ایجاد تحول در بین مردم دنیا و جذب آنان به حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) می‌شود. لذا با عنایت به تاکید اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) مبنی بر تعظیم این روز عزیز به عنوان روز جهانی به مردم دنیا معرفی شود.
کاوندی 
* در چرایی تکرار اقدامات توهین‌آمیز به ساحت قرآن و اسلام در غرب، یک عامل بر عوامل دیگر رجحان دارد و آن اینکه براساس آمارهای دقیق و پیش‌بینی‌های نزدیک به واقعیت، جمعیت مسلمانان در اروپا، رشد شتابانی دارد که در این میان کشورهایی مانند سوئد و فرانسه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پیشی گرفته‌اند. از این‌رو افزایش اقدامات اسلام‌ستیزانه که با حمایت برخی دول غربی و لابی صهیونیستی گاهگاهی به این شکل خود را نمایان می‌کند، نتیجه عصبانیت و سردرگمی آنها از این روند رو به رشد است.اما تجربه نشان داده این‌گونه حرکت‌های رذیلانه و دون ‌شأن انسانی نه تنها نمی‌تواند در برابر موج اسلام‌خواهی مانعی ایجاد کند بلکه به آن سرعت و شدت هم می‌بخشد.
تنکابنی
* در اخبار آمده بود در پی توهین و هتک حرمت به قرآن در کشور سوئد السودانی نخست‌وزیر عراق، سفارت سوئد را به مرکز تعلیم قرآن تحویل داد. این خبر کوتاه، به ‌اندازه هشتاد سال جنایت شیاطین در غرب آسیا، پیام دارد.السودانی در حقیقت نشان داد چرا غرب‌گراهای عراق و ‌سعودی و.... چندین سال مخالف نخست‌وزیری او بودند.
نعیمی
* اسلام دین رحمت، گذشت و عطوفت است و دشمنان اسلام باید بدانند که نسخه حل مشکلات ملت‌های دنیا و بهترین حقوق بشری که حقوق همه افراد را به رسمیت شناخته است‌، قرآن است. اقدامی که در کشور سوئد انجام شده است، صرفا اهانت به دین مبین اسلام نیست بلکه اهانت به همه ادیان الهی است. 
صفری
* اقرار کرنل وست، فیلسوف و فعال سیاسی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به جنایت دولت‌های این کشور در جهان گفت‌، ما به نیروهای آمریکایی در بیش از 100 کشور دنیا نیاز نداریم؛ ما باید انسان‌های گران‌بها را ببینیم، 
نه دولت‌هایی که سعی در بلعیدن سود بیشتر، زمین بیشتر و قلمروی بیشتری را دارند. ما چه نیازی به داشتن 800 پایگاه نظامی در سراسر دنیا داریم!
ملا‌پور
* متأسفانه امثال آقای صالحی به جای عذرخواهی درباره خسارتی که در آن سهیم بوده‌اند، همواره فشار‌های آمریکا را به رخ می‌کشند بی‌‌آن که از ندانم‌کاری‌های خود درس بیاموزند. ایشان گویا فراموش کرده که دولت متبوع‌شان با همین وعده‌ها، بدترین رکورد‌های اقتصادی را به ارث گذاشت.
کاوندی 
* حضرت آیت‌الله حسن صانعی! گوارایتان باد یک عمر مجاهدت صادقانه سرشار از بصیرت با کارنامه‌ای درخشان‌،از دست مقام عظمای ولایت. عبرت بگیرند ورشکستگانی‌که کورکورانه در مسیر دشمنی با نظام و در راستای اهداف جریان سلطه حرکت می‌کنند.
 نیک‌نام
* آقای ظریف! شما از ‌اشتباه ادراکی نظام افاضاتی داشتید. عملکرد شما نشان داد باید الفبای سیاست را از آقای عبداللهیان بیاموزید به هنرکار بر آید به سخندانی نیست! دولت ۱۳ در برابر یک خطای روس بااقتدار‌، همه اقدامات لازم را انجام داد و شما با ادعای دروغ نگرانی از تمامیت ارضی، چه غوغا و جنجالی راه ‌انداختید درحالی‌که درطول هشت سال بدترین اهانتها و پرخسارت‌ترین اقدامات جریان سلطه را دیدید حاضر نشدید کلامی به زبان بیاورید ننگتان باد جماعت غوغاسالار!
 طباطبایی ‍‌
* با توجه به ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و بهبود و تسهیل شرایط رفت و آمد برای عزاداران، پیشنهاد می‌شود شهرداری تهران ساعت کاری مترو را در دهه اول محرم به ساعت ۲۴ تغییر دهد. 
جمعی از عزاداران حسینی 
* براساس تارنمای نظرسنجی ۵۳۸، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا هم‌اکنون بعد از جیمی کارتر، دومین رئیس‌جمهور منفور تاریخ معاصر آمریکا به شمار می‌رود! قابل توجه کدخداپرستان
 مرادآبادی ‍‌
* این مایه تأسف است که آقای صالحی که هم بانی خسارات برجام است و هم 100 سکه طلا برای آن توافق پرمنفذ دریافت کرده و حالا هم همان خسارات پدید آمده را بهانه‌ای برای دعوت به تکرار قمار بزرگ‌تر با آمریکا و اروپا می‌کند!
حبیبی
* گردانندگان روزنامه هم‌میهن که به خاتمی دسترسی دارند، از او بخواهید یک کلمه بگوید ادعای موسوی (آمریکا و انگلیس و اسرائیل) درباره تقلب
۱۱ میلیون رأیی در انتخابات ۱۳۸۸، راست است یا دروغ؟ و اگر دروغ مسلّم است -که بارها در پستو اذعان کرده- چرا همین شهادت را علنی عنوان نکرد تا مانع دشمن شاد شدن ملت ایران شود؟
ضرغام
* ورشکستگی و ننگ و عار از این بالاتر که راس یک جریان و حامیان او، در اثر خیانت‌های مکرر و عدم جبران ‌اشتباهات، به مرده خوری بیفتند و حضور افراد در مراسم تشییع را «هم‌نشینی بزرگان» بخوانند؟
قلی‌پور
* به آتش کشیدن کتاب و فکر و ‌اندیشه، آزادی نیست، بلکه عین توحش است و نشان حاکمیت قانون جنگل بر کشورهای مدعی آزادی بیان. چرا از هلوکاست نمی‌توان دم زد هلوکاستی که دروغ محض است ولی به راحتی می‌توان به بیش از یک و نیم میلیارد انسان اهانت کرد؟
ولی‌اللهی
* آلودگی نفس برخی شهرها از جمله مردم اراک را گرفته است. از دولت محترم درخواست می‌شود تدبیری عاجل برای این شهر اتخاذ شود. 
جمعی از هم‌وطنان اراکی
* از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌خواهیم که توجه ویژه‌ای به ترویج گردشگری در داخل و خارج از کشور داشته باشند. با ارائه تسهیلات و فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب، ایران را به یک مقصد توریستی جذاب و پرطرفدار بدل کنیم. 
اسکندرلو
* اینترنت نیاز انکارناپذیر جامعه امروز است. متأسفانه اپراتورها از ابتدای سال ۱۴۰۱ در اقدامی هماهنگ، همه بسته‌های بلندمدت گذشته از جمله بسته‌های شش‌ماهه و یک‌ساله که خرید آنها اینترنت ارزانی را در اختیار مردم می‌گذاشت، حذف کرده‌اند. پیش‌تر نیز بسته‌های شبانه بین‌الملل حذف شده و کاربران مجبور به استفاده از بسته‌های گران قیمت‌تری هستند. ما کاربران اینترنت ضمن مخالفت با افزایش قیمت اینترنت توسط اپراتورها که به طبقاتی شدن اینترنت می‌انجامد، خواستار بازگردانی بسته‌های مقرون به صرفه اینترنت هستیم.
گل‌محمدی
* در حالی که طبق گفته مسئولان جهاد کشاورزی قرار بود قیمت مرغ در اردیبهشت کاهش یابد نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه در تیرماه قیمت مرغ زنده در تهران از قیمت مصوب مرغ کشتار که 73 هزار تومان اعلام شده بود فراتر رفته و روز به روز نیز بر قیمتش افزوده می‌شود از مسئولان خواهشمندیم حداقل با جلوگیری از قطعه‌بندی مرغ از افزایش بی‌رویه قیمت جلوگیری کنند زیرا کشتارگاه‌ها مرغ را با قیمت بالا به شرکت‌های قطعه‌بندی مرغ فروخته و باعث گرانی مرغ شده‌اند.
 شریفی 
* با توجه به گرانی خودرو، عدم کارشناسی صحیح و درست قیمت خودرو خصوصاً خودروهای مونتاژی، عدم ارائه ایده‌ها و طرح‌های مناسب برای رقابتی کردن تولید خودرو جهت کاهش قیمت، عدم توجه به کیفیت خودرو، عدم توجه به مسئله واردات خودرو و از همه مهم‌تر عدم توانایی و قدرت لازم بر الزام خودروسازان به انجام مصوبات شورای رقابت، خواستار حذف شورای رقابت هستیم. 
رحمانی
* با توجه به وضعیت افسارگسیخته اجاره بها، برخی خانواده‌ها فرزندان متاهل خود را به علت عدم توانایی در پرداخت اجاره در منزل خود جای داده‌اند. یعنی یک خانواده آپارتمان نشین در حقیقت سه خانواده هستند ولی با توجه به اینکه یک کنتور برق بیشتر ندارند مصرف سه خانواده یک خانواده محاسبه می‌شود که قیمت نجومی و بعضا بالای یک میلیون تومان می‌شود. از شرکت برق تهران درخواست می‌شود این تجمیع خانواده‌ها را که برای سبک کردن هزینه‌ها صورت گرفته را در محاسبه‌ها لحاظ نمایند.
 صادقی
* از مسئولان مترو درخواست می‌شود در صورت امکان رنگ واگن اختصاصی خانم‌ها را تغییر دهند تا آقایان به ‌اشتباه وارد واگن خانم‌ها نشوند. 
مهتدی
نام:
ایمیل:
* نظر: