kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۷۷۵
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۵
خطيب جمعه شيراز:
آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس‌، در خطبه‌های نماز جمعه شیراز در واکنش به تکرار اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد، خطاب به حاکمیت این کشور گفت: آبروی خود را نبرید و نسبت به قرآن بی‌احترامی نکنید که این دشمنی برای شما نفعی نخواهد داشت بلکه باعث می‌شود امت اسلامی دوباره دشمنان خود را بشناسد.

 

شيراز- خبرنگار كيهان:

دژکام تاكيد كرد: لجبازی دولت منحوس سوئد در بی‌احترامی به قرآن کریم که از روی نادانی، عداوت و کینه‌ای که نسبت به اهل حق دارند دوباره باعث تکرار جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم شد.
امام جمعه شيراز با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام کتاب خدا و عترت خود را برای مسلمانان به یادگار گذاشته است، ادامه داد: به عترت پیامبر بی‌احترامی کردند، اما ببینید بیش از هزار سال چطور مردم در دین خود ایستادگی کردند.
خطيب جمعه شيراز تصریح کرد: اگر امت اسلامی حرکت نکند، تصمیم دشمنان نابودی قرآن در میان مردم است اما مسلماً این آرزو را به گور خواهند برد چراکه ما امروز به همراهی همه امت اسلامی، همه این امت بزرگی که در شرق و غرب عالم حضور دارد یک صدا و با فریاد بلند به همه دشمنان اسلام به‌ویژه آمریکا و همه معاندان نسبت به امت اسلامی به‌خصوص اسرائیل جنایتکار و غاصب اعلام می‌کنیم اگر می‌خواهید با این دسیسه‌ها برای خود‌بندی ببافید و چهار روز دیگر استکبار خود را ادامه دهید بدانید که دوره آمریکا و اسرائیل در جهان تمام شده است.
وی تصریح کرد: امسال به جبران دو سالی که بیماری کرونا مردم را محدود کرده بود، در شهر شیراز حرم سوم اهل‌بیت‌(ع) می‌بینیم که حرکت‌های دسته‌جات عزاداری شکل می‌گیرد و سوای حرم مطهر که همیشه مرکز برکت و رحمت است، اما گوشه‌گوشه شهر از شرق تا غرب در هر محله و کوچه‌ای دسته‌جات مختلف حرکت می‌کند.
دژكام در ادامه ضمن تشکر از فعالیت هیئات مذهبی در ماه محرم، تاکید کرد: از هیئت‌های عزاداری برای خالی نبودن مجالس از سخنرانان تشکر می‌کنم، مداحی خوب است اما معرفت‌افزایی توسط وعاظ باید شکل گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: