kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۶۵۳
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۵
 
 
پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۳۱ شهریور ماه امسال (نیمه دوم تابستان) از فردا، دوم مردادماه آغاز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی 16 مرداد تا 31 شهریورماه امسال (برای مسیرهای رفت تا تاریخ 31 شهریور 1402 و مسیرهای برگشت تا تاریخ اول مهرماه 1402) فردا، دوشنبه دوم مردادماه آغاز می‌شود.
بر این اساس، فروش بلیت در محورها توسط فروشندگان حضوری (آژانس‌ها) از ساعت هشت صبح فردا، دوم مرداد آغاز می‌شود. فروشندگان غیرحضوری (سایت‌های مجاز) نیز از ساعت 14 فردا، فروش بلیت در کلیه محورها را انجام می‌دهند. فروش بلیت در ایستگاه‌های راه آهن نیز، از ساعت هشت صبح پس فردا، سه‌شنبه سوم مرداد ماه انجام می‌شود.
پیش‌فروش بلیت‌های هوایی اربعین
 از ۴ شهریورماه
همچنین به گزارش  وزارت راه و شهر‌سازی، حسام قربانعلی، مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که حدود یک‌ماه قبل ستاد اربعین تشکیل جلسه داد و موضوعات مربوط به پروازهای اربعین و پیش‌بینی‌های لازم در این رابطه مطرح شد، افزود: پیش‌بینی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران این است که در ایام اربعین امسال حدود ۵۰ هزار صندلی پروازی توسط «هما» عرضه شود. فروش بلیت این پروازها از چهارم شهریورماه آغاز می‌شود و تا بیستم همان ماه ادامه خواهد داشت. فروش بلیت امسال از طریق درگاه اینترنتی ایران‌ایر با هدف جلوگیری از تشکیل صف، نارضایتی مردم و ... صورت می‌گیرد.
قربانعلی با بیان این‌که یک باجه حضوری هم برای رفع‌اشکالات احتمالی پروازهای اربعین دایر خواهد شد، اضافه کرد: هیئت‌ها و موکب‌ها در ایام اربعین امسال سهم ۳۰ درصدی از پروازها دارند و می‌توانند با ارسال درخواست کتبی به مدیریت ایران‌ایر یا روابط عمومی از این سهمیه استفاده کنند.
مدیرکل روابط عمومی هما گفت: هنوز قیمت بلیت پروازهای اربعین مشخص نشده و تاکنون وزارت راه و ستاد اربعین در رابطه با قیمت بلیت پروازها اظهارنظری نکرده‌اند. نکته مهم در رابطه با موضوع مذکور این است که هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به‌دنبال کسب سود از پروازهای اربعین نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: