kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۶۱۲
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۲

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323 - ۳۰۰۰۷۱۹۳۲
*درحالی که سه کشـور عضو ناتو یعنی آمریکا، انگلیس و فرانسه از جمله دارندگان تسلیحات اتمی در جهان به شمار می‌آیند و از سوی دیگر، آمریکا تنها کشور در جهان است که از تسـلیحات هسته‌ای علیه بشریت اسـتفاده کرده ، ناتو در بیانیه‌ای از ایران خواسته به ان‌پی‌تی پایبند باشد! این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام و نیز ثابت کرده‌اند که برنامه هسته‌ای این کشور تنها با مقاصد صلح‌آمیز پیگیری می‌شود و ایران هیچ قصدی برای تولید تسلیحات اتمی ندارد. در این بیست سال ، دیگر هر انسان باشعوری در دنیا فهمیده است که تمام تلاش غرب فقط برای ممانعت از بهره مندی ایران از جنبه‌های متعدد پیشرفت‌آفرین انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز بوده است.
حیدری
* با‌توجه به بيانيه سه كشور اروپايي عليه فعاليت‌هاي صلح آميز هسته‌اي كشورمان آنچه در واقعيت از رفتار اروپايی‌ها دیده می‌شود‌، بي عملي در مسير اجراي برجام می‌باشد و با آمریکا تفاوتي ندارند. چنان که در توافقات بعدي که به سازوكار مالي در كنار برجام انجامید، اروپايي‌ها به تعهدات خود عمل نكردند. فلذا نبايد براي جلب رضايت آنها توان دانشمندان داخلي را محدود كرد.
عسگری
* یکي از دستاوردهاي سفر رئيس جمهور کشورمان به قاره آفریقا فعال شدن كشتارگاه‌هاي ايراني در اين قاره است كه مدت هشت سال بلا استفاده مانده بود. با چالش‌هايي كه ايران در سال‌هاي اخير با بروز خشكسالي براي تأمين گوشت قرمز روبه رو شده، واردات گوشت قرمز از کشور استوایی و پرباران كنيا بسيار اقتصادي و مقرون به صرفه است.
رنجبر
* بی‌احترامی به آئین‌های عزاداری و توهین به جایگاه محرم در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان در دستور کار شبکه‌های رسانه‌ای صهیونیستی فارسی‌زبان قرار گرفته است. لازم است سربازان گمنام امام‌زمان (عج) با نفوذی‌ها و جاسوسان دشمنان به شدت برخورد کنند.
ابراهیمیان
*اصلاح‌طلبان با شکست پروژه برجام، بدنه اجتماعی خود را از دست داده‌اند. آنها به دنبال سرمایه اجتماعی جدید هستند. انتخاب یک زن به عنوان رئیس‌جبهه اصلاحات و دارای پرونده محکومیت سیاسی با پرچمداری مخالفت بااجرای قانون اسلامی حجاب معنایش این است که می‌خواهند از پیاده‌نظام غرب در آشوب پاییز سال گذشته سربا‌زگیری کنند. باید با این جرثومه‌های دشمن برخورد محکم‌تری کرد.
عباسپور
* خیلـی جالـب و عجیب بود که وزیر دادگستری فرانسه گفته بود اگر خانواده‌های فرانسوی بچه‌هایشان را از خیابان‌ها جمع نکنند جریمه می‌شوند و به زندان می‌افتند. ظاهرا چاهی که آن‌ها سال قبل برای ما کنده بودند خودشان در آن افتادند.
نجاری
* برنامه شیطانی ترویج سازمان‌یافته بی‌حجابی و بی‌عفتی را باید درست فهمید و متناسب با این فهم، با شبکه واسطه آن در داخل کشور با شدت عمل برخورد کرد. این ماجرا، صرفا نفی حکم ضروری اسلام نیست، بلکه جنایت علیه بشریت است. اگر صدف حجاب بشکند، گوهر عفاف نیز شکسته یا ربوده و خانواده‌ها متلاشی خواهد شد.
شهسواری
* پس از اتفاقي كه براي گروهك منافقين در كشور آلباني رخ داد و رفتار پليس اين كشور عليه اين گروهك تروريستي، حيثيت منافقين در آلباني از بين رفت و ‌اندك جايگاه خود را در بسياري از كشورهای مخالف جمهوری اسلامی نیز از دست دادند. منافقین تروریست در چنين شرايطي به دنبال استفاده از برخي مهره‌هاي سوخته مثلا در پارلمان انگلستان هستند كه بتوانند از این طریق، خود را احيا كنند. غافل از آنکه پاسخ جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي حامي منافقين پشيمان كننده خواهد بود.
راسخی‌نژاد
* مجازات مروجان بی‌عفتی، صرفا زندان و شلاق و ... نیست، بلکه در مراتب پایین‌تر می‌توان انواع محرومیت‌های اجتماعی، اقتصادی و شغلی و یا انسداد حساب بانکی، و ممنوعیت انجام معاملات و.. را در نظر گرفت.

* روسيه باید مواضع اخیر خود در مورد سه جزیره ایرانی را اصلاح كند. همه کشور‌ها باید بدانند جمهوري اسلامي با تمام قدرت از سرزمين و حقوق ملت خود دفاع مي‌كند.
عقیلی
*ویل دورانت مورخ آمریکایی در کتاب مشهور تاریخ تمدن خود می‌نویسد: در ایران باستان بی‌حجابی و برهنگی علامت کنیزان و بردگان جامعه بوده است و حجاب نماد ‌اشراف و ایرانیان اصیل بوده است. از ستاد امر به معروف شهرداری کرمانشاه که اقدام به نصب این مطلب در سطح شهر نموده است تشکر می‌شود.
ترابی‌زاده
* انبیاء هزاران سال قبل از عاشورا به استقبال عاشورا رفتند و پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) قریب ۶۰ سال و امیر‌المومنین (علیه‌السلام) قریب ۴۰ سال قبل به استقبال عاشورا رفتند. زنده باد عاشورا. پاینده باد قیام حیات بخش کربلا.
سعیدی
*در ایام اوج گرما و در آپارتمانی به مساحت 120 متر مربع با دقت در بهینه مصرف کردن برق ، از جایزه بیش از203 هزارتومانی شرکت برق برای خوش مصرفی برخوردار شدیم و برق بهای این ماه ما درکمال ناباوری صفر شد‌! باورکنیم که اگر مردم و نیز تولیدکنندگان وسایل برقی به موضوع مصرف بهینه اهتمام داشته باشند خاموشی اجباری به مراکز صنعتی کشور و خانه‌های مردم تحمیل نمی‌‌شود‌. خود مردم هم از این جوایز وزارت نیروی دولت سیزدهم استفاده خواهند کرد.
راینی
*کسی مثل نصیری باید بماند تا برخی بفهمند درس خارج و فقه و اصول کسی را نجات نمی‌دهد‌. اگر خودخواهانه مقابل نظام ولایی بایستد، چه کاظم شریعتمداری باشی چه حسینعلی منتظری چه جوجه طلبه‌ای مثل این. همان‌طور که درس اخلاق هم شیخ علی تهرانی‌ها و امجدها را نجات نداد‌.
ولی‌پور
* از شرکت توانیر درخواست می‌شود نسبت به قطع برق مشترکان دارای کولرهای گازی در مناطقی که داشتن آن ضروری نیست اقدام نماید تا کارخانه‌ها با تمام ظرفیت کار کنند.
طالبی
* برخی افراد با سگ گردانی خود در پارک‌ها حقیقتا موجب سلب آسایش و آرامش مردم شده‌اند وقتی هم تذکر داده می‌شود با کمال پررویی پاسخ می‌دهند به شما چه؟ چرا مسئولان امر با این پلشتی‌ها برخورد نمی‌کنند؟
فلاحی از تهران
* به وزارت راه و شهر‌سازی پیشنهاد می‌شود مسکن ملی(مسکن مهر) را دولت به مردم اجاره دهد تا مشکل اجاره‌نشینان حل شود. با تحویل مسکن به شهروندان افراد اقدام به فروش می‌کنند و همچنان مشکل مسکن و اجاره‌نشینان پا برجاست.
طالبیان
*تلفن 129 قوه قضائیه در سال 1400 به مناسبت ماه مبارک رمضان ساعت پاسخگویی را دو ساعت تقلیل داد و پس از ماه مبارک نه تنها به روال قبل برنگشت بلکه در حال حاضر یک ساعت دیگر هم کاهش داده و به ساعت 13رسانده است! از دستگاه قضایی درخواست می‌شود هم ساعت پاسخگویی را افزایش داده و هم پنجشنبه‌ها را به آن اضافه کنند.
عباس‌توکلی شهمیرزایی
*در ایام نمایشگاه کتاب (اردیبهشت ماه امسال) اقدام به خرید کتاب نموده‌ام. ولی با گذشت دو ماه هیچ خبری از دریافت کتب نیست‌. از مسئولان امر درخواست رسیدگی دارم.
مهریزی از ورامین
* از رئیس ‌محترم دستگاه قضا درخواست می‌شود دستور لازم را برای اصلاح و اتمام پروژه تعاونی مسکن کارگران برق تهران که هم به آسایش چند هزار نفر منجر می‌شود و هم تمکین به قانون است صادر فرمایند. 18 سال است چندهزار نفر در بلاتکلیفی زمین‌های هشتگرد سرگردانند.
محسن‌امیری‌نیا
* شـرکت مخابرات بدون هیچ توضیحی تعرفه تلفن ثابـت را بالا برده؟ مـا حداقل تماس بـا تلفـن ثابت را داشـتیم با این حال برایمـان بابت دوره یک ماهه بدهی 87 هزار تومان آمده است. چرا؟
شیرمحمدی

نام:
ایمیل:
* نظر: