kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۴۶۶
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۹
 
 
 
بوفون با رد پیشنهاد عربستانی‌ها 
آماده بازنشستگی شد
ستاره اسبق یوونتوس با رد پیشنهادی که برای بازی در عربستان سعودی داشت، در آستانه بازنشستگی قرار گرفت.
طبق اعلام چند منبع خبری در ایتالیا، ستاره فوتبال این کشور جان لوئیجی بوفون در شرف بازنشستگی قرار دارد و به زودی این موضوع را اعلام رسمی خواهد کرد.
به گزارش شبکه اسکای اسپورت ایتالیا و نشریه توتواسپورت؛ بوفون 45 ساله که هنوز یک فصل دیگر از قراردادش با تیم پارما باقی مانده است، پیشنهادی که از عربستان سعودی داشته را رد کرده و تصمیم خودش را برای بازنشستگی گرفته است، تصمیمی که تا چند روز آینده آن را اعلام رسمی خواهد کرد.
بوفون سال 2021 پس از پایان دومین دوره حضورش در یوونتوس به پارما برگشت و تلاش‌هایش برای برگرداندن این تیم به سری A بی‌ثمر ماند. سنگربان کهنه‌کار ایتالیایی در تیم‌های پارما، یوونتوس، پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی ایتالیا روی هم یک هزار و 151 بازی بازی رسمی انجام داد.
هشدار روسیه به ورزشکارانی که دنبال تغییر تابعیت هستند
وزیر ورزش روسیه خاطرنشان کرد ورزشکاران این کشور که تابعیت خود را تغییر دهند امتیازهای اجتماعی زیادی را از دست خواهند داد.
اولگ ماتیسین، وزیر ورزش روسیه، در جلسه دومای دولتی گفت ورزشکاران روس که تصمیم به تغییر تابعیت خود بگیرند، ضررهای زیادی خواهند دید.
اکنون برخی از فدراسیون‌ها نامه‌هایی از ورزشکاران دریافت کردند که به دنبال تغییر تابعیت‌شان هستند اما باید روشن شود که وقتی از کشور خارج می‌شوند، علاوه‌بر تضمین‌های مادی، بسیاری از امتیازهای اجتماعی را نیز از دست خواهند داد. ماتیسین در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود: این ورزشکاران فکر می‌کنند که امروز به کشور دیگری می‌روند، پولی به دست می‌آورند و سپس برمی‌گردند. ما به شهروندان کشورمان احترام می‌گذاریم اما اگر انتخابی صورت می‌گیرد، باید برای همیشه انجام شود و دیگر مهم نیست که آن‌جا چه ترجیحی دارند. وزیر ورزش روسیه همچنین اعلام «بی‌طرفی» از سوی ورزشکاران را خط قرمز خواند. به گفته او در چنین شرایطی ورزشکاران روسی در مسابقات شرکت نخواهند کرد. مسئله حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در بازی‌های المپیک هنوز به راه‌حل مشخصی نرسیده و کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرده است تصمیم نهایی را در سپتامبر سال جاری خواهد گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: