kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۴۶۴
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۹
 
 
 
کاروان دو و میدانی ایران در حالی در رده چهاردهم جدول توزیع مدال‌ها در مسابقات قهرمانی آسیا ایستاد که نسبت به دوره قبل سه رتبه سقوط را تجربه کرد.
بیست و پنجمین دوره رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی آسیا در حالی به میزبانی شهر بانکوک برگزار شد که کاروان ایران با 10 ورزشکار شامل 7 مرد و 3 زن در این رویداد شرکت کرد؛ رویدادی که نمایندگان 42 کشور در آن حضور داشتند و 19 کشور موفق به کسب حداقل یک مدال برنز شدند تا نام‌شان در جدول توزیع مدال‌ها قرار بگیرد.
در مسابقات این دوره مهدی صابری در پرتاب وزنه و فرزانه فصیحی در دوی 100 متر به مدال نقره رسیدند و حسن تفتیان نیز به مدال برنز بسنده کرد تا تیم کشورمان بدون کسب مدال طلا، به تهران بازگردد.
«بی‌طلایی» کاروان ایران، آخرین بار در سال 2015 رخ داده بود. تیم کشورمان در آن سال تنها به دو مدال برنز توسط رضا قاسمی و محمود صمیمی رسیده بود. نکته جالب اینکه در آن سال مسئولیت فدراسیون با افشین داوری بود. داوری مدت کوتاهی است که به عنوان سرپرست فدراسیون فعالیت می‌کند و قصد حضور در انتخابات را نیز دارد.
در واقع تاریخ برای دو و میدانی در مسابقات قهرمانی آسیا پس از 8 سال تکرار شد و پس از 2017 (4 طلا و یک برنز) و 2019 (یک طلا و یک نقره)، تیم کشورمان برای دهمین بار در تاریخ برگزاری این مسابقات از رسیدن به مدال طلا باز ماند.
سه مدالی که در 2023 بانکوک به‌ دست آمد، باعث شد تیم ایران در جدول توزیع مدال‌ها در کنار عربستان در رده چهاردهم قرار بگیرد. این در حالی بود که تیم کشورمان در 2019 هند، در رده یازدهم ایستاد.
باید به این نکته نیز ‌اشاره کرد که دو و میدانی ایران در تاریخ برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به 20 طلا، 16 نقره و 23 برنز دست یافته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: