kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۲۸۱
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷
 
 
 
اهواز- خبرنگار کیهــان:
شهردار اهواز در یکصد و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز که درخصوص سؤالات مطرح شده از سوی عضو شورای شهر اهواز برگزار شده بود، اظهار داشت: در ابتدای شروع به کار شورای شهر قرار بر این شد تا چهار سال کار کنیم و دست به دست هم با استفاده از نظرات دلسوزانه در جهت منافع مردم تلاش کنیم و اجازه ورود حواشی را ندهیم. ما نیاز به آرامش داریم تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم و اجازه نمی‌دهیم فرصت تعامل شهرداری با شورا جولانگاهی برای افراد فرصت‌طلب شود که سال‌هاست منتظر هستند منافع خودشان را تأمین و رویاهایشان را محقق سازند.
رضا امینی گفت: اگر در فضای مجازی به اتهامات پاسخ نمی‌دهیم به دلیل شأنیت و فرهنگ بالای مردم خوزستان است وگرنه تک‌تک موضوعاتی که گاهی به ناجوانمردی مطرح می‌شود، پاسخ دارند اما ترجیح می‌دهیم وقت را صرف کار برای مردم کنیم زیرا آنچه می‌ماند فعالیت‌ها هستند.
شهردار اهواز با بیان اینکه تذکرات از سوی شورای شهر به چند بخش تقسیم می‌شود، گفت: بخشی سهل‌الوصول است و باید با فوریت انجام شود و بخشی مشمول زمان گاه تا چند سال می‌شود.
امینی در ادامه بیان کرد: اگر موضوعی مدنظر اعضای شورای شهر بوده و مشمول هزینه‌های مازاد بر بودجه مصوب باشد حتماً باید شهرداری پیش‌بینی کند و بپذیرد وگرنه مصوب شورا مورد خدشه قرار می‌گیرد، بخشی از موضوع که مطرح شده نیازمند اعتبار است چرا که برایشان در بودجه ردیفی در نظر گرفته نشده و ناچار هستیم یا در بودجه اصلاحاتی را انجام دهیم و یا اینکه براساس بودجه سال آینده حرکت کنیم.
شهردار اهواز همچنین درخصوص سؤال عضو شورای شهر اهواز در مورد طرح‌های ۱۷ گانه‌ای که برای شهر اهواز ترسیم شده بود، بیان کرد: یکی از منابع درآمدی شهرداری، وضع عوارض است که یکی از راه‌ها در این زمینه از طریق پروانه ساختمانی املاک است و برای این کار باید هر پنج سال یک بار ممیزی املاک انجام شود که از ۱۵ سال پیش این کار انجام نشده است و این دغدغه مهم توسط شورا پیشنهاد شد. 
وی با‌اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص قدرالسهم شهرداری از تفکیک اراضی، گفت: برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری اهواز تدوین و تقدیم شورا شده است که خود را ملزم به اجرای آن می‌دانیم. امینی افزود: اینکه در اهواز حرمت درخت مغتنم نیست، عارضه بزرگی است و باید کار فرهنگی در این زمینه انجام شود. یکی از عوامل نگهداشت درخت، تشتک‌گذاری درختان است که این اجرای این کار آغاز شده تا علاوه‌بر تضمین زیبایی شهر، درختان بهتر نگهداری شوند.
شهردار اهواز با‌اشاره به پرداخت بخشی از حق عوارض آلایندگی گفت: شناسایی و وصول مطالبات معوقه شهرداری اهواز جزو سیاست‌های اصلی شهرداری اهواز بوده که این موضوع در دستور کار و در حال پیگیری است.
شهردار اهواز با ‌اشاره به اقدامات انجام شده برای خروج شهرداری اهواز از لیست سیاه بانک‌ها و حذف جرایم مالیاتی سازمان‌های تابعه شهرداری گفت: با اقدامات انجام شده تاکنون معادل بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت یا تسهیلات بانکی دریافت کرده‌ایم. ۱۲۹ اتوبوس خریداری شده نیز از طریق ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت و مطالبات نفت خریداری شده است.
امینی با تاکید بر ضرورت اضافه کردن اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل در اهواز گفت: اهواز به یک هزار و ۳۰۰ اتوبوس نیاز دارد. با پیگیری‌های انجام شده، وزارت کشور قول داده است بخش زیادی از اتوبوس‌های خریداری شده به اهواز تحویل داده شود.
به گفته وی، ۵۰ دستگاه ون نیز خریداری شده که تاکنون ۱۱ دستگاه تحویل داده شده‌اند. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: