kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۲۳۵
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳
 
 
حذف ۵۰ داور و کمک‌داور لیگ برتری
رئیس ‌کمیته داوران گفت با توجه به معیارهای فدراسیون فوتبال، ۵۰ داور و کمک داور از لیست داوران لیگ برتری خط خوردند.
خداداد افشاریان درخصوص کم کردن داوران لیگ برتری و انجام آن برای کلاس‌های داوری بیان کرد: بالاخره با کمک هیئت‌ رئیسه  فدراسیون فوتبال و اعضای کمیته داوران این اتفاق صورت گرفت و به همه استان‌ها نیز ابلاغ شد. داوران واجد شرایط از فردا(امروز) در کلاس‌های داوری شرکت خواهند کرد و خدا را شکر مشکلی در این خصوص وجود ندارد. وی درباره معیار حذف داوران از لیست داوران لیگ برتری عنوان کرد: ما چند معیار برای این کار داشتیم. اولین معیار این بود که داورانی که سال گذشته در لیگ یک قضاوت داشتند، در لیست داوران لیگ یکی باقی ماندند و از لیست داوران لیگ برتری خط خوردند. معیار دوم، میانگین نمره داوران بود که داورانی که نمره آنها زیر ۸ بود، از لیست خط خوردند. همچنین داورانی که در فصل پیش قضاوتی نداشتند و تنها به عنوان داور ذخیره یا چهارم رفتند، از لیست داوران لیگ برتری خط خوردند. رئیس ‌کمیته داوران درباره لیست منتشر شده از داوران حذف شده، توضیح داد: آن لیست ‌اشتباهاتی دارد و تعداد آنها هم بیشتر از آن است که در رسانه‌ها آمده است. حدود ۵۰ داور و کمک داور خط خورده‌اند. خدا را شکر با صحبتی که با همه شده بود، همه شرایط را پذیرفتند و کسی به این موضوع اعتراضی نداشت.
 پر درآمدترین مربیان جهان
اسطوره لیورپول با انتقال به عربستان در میان پر درآمدترین مربیان دنیا قرار گرفت.
به گزارش نشریه «میرر» انگلیس در گزارشی به دستمزد نجومی استیون جرارد اسطوره لیورپول در باشگاه الاتفاق عربستان پرداخت که این انتقال جزو گران قیمت‌ترین انتقال‌های فوتبال قرار گرفت. جرارد سالیانه 15.2 میلیون پوند از باشگاه الاتفاق عربستان دریافت می‌کند که از این حیث به عنوان چهارمین مربی پردرآمد دنیا انتخاب شد. سیمئونه سرمربی اتلتیکو مادرید با دستمزد سالیانه 30 میلیون پوند گران‌ترین مربی جهان به شمار می‌آید. پپ گواردیولا سرمربی سیتی با دستمزد سالیانه 20 میلیون پوند در رده دوم قرار دارد و یورگن کلوپ سرمربی لیورپول با دستمزد سالیانه 16 میلیون پوند در رده سوم ایستاد. الاتفاق یکی تیم‌های ناشناخته عربستان به شمار می‌آید ولی جرارد به دلیل پیشنهاد نجومی هدایت این تیم را برعهده گرفت.
 آخرین اخبار از نقل و انتقالات فوتبال باشگاهی ایران
* عارف غلامی که قراردادش در پایان فصل گذشته به اتمام رسیده بود، بالاخره پس از کش ‌و قوس‌های فراوان جلسه‌ای با نکونام برگزار کرد و دو طرف به توافقات نهایی رسیدند. در پایان این جلسه نکونام از علی خطیر درخواست کرد که قرارداد این بازیکن تمدید شود. طی روزهای گذشته اخبار بسیاری در ارتباط با اتمام حضور عارف غلامی در استقلال وجود داشت اما در نهایت این مدافع که در زمان استراماچونی به استقلال ملحق شده بود، برای فصل جدید هم پیراهن استقلال را به تن خواهد کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: