kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۱۵۷
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۴
 
 
 
شهرکرد- خبرنگار کیهان:
محمدمهدی اسماعیلی در نشست با اعضای مجمع نمایندگان و استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با بررسی میدانی تمامی مناطق این استان بسته جامعی برای بهبود زیرساخت‌های فرهنگی تدوین خواهد شد تا بنابر اولویت‌ها، موارد بررسی و اقدام شود و بخشی از گره‌های موجود در این زمینه در استان باز شود.
اسماعیلی در ادامه یادآور شد: تلاش وزارتخانه آن است که کارها به حوزه نرم‌افزاری منتقل شود، این اقدام در سال 1400 آغاز شد و می‌توان گفت امسال با کمک خوب مجلس شورای اسلامی یک انقلاب بزرگ در حوزه فرهنگی پیش‌رو است.
وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ باید زیرساخت‌ها را به درستی شکل داد و به آن نیز عمل کرد که این اقدام در حال انجام است و تراز ساختار بودجه فرهنگی به‌شدت به سمت مثبت پیش می‌رود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره تقویت ساختار مهندسی فرهنگ و شوراهای فرهنگ عمومی افزود: بودجه‌ای در این رابطه برای استان‌ها اختصاص یافته و در حمایت از موسسات نیز این کار انجام شده است که امید می‌رود با تحقق آن شاهد یک جهش خوبی در حوزه فرهنگ و هنر کشور باشیم.
اسماعیلی یادآور شد: در لایحه مالیات‌های مستقیم نیز بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر است مالیات از هنرمندان و چهره‌های هنری به صندوق اعتباری هنر واریز شود تا دوباره برای خود آنان به‌کار گرفته شود.
وی درباره حوزه فیلم و نمایش تصریح کرد: در دهه‌های گذشته شبکه‌ای را در این حوزه ایجاد و تقویت کردند و در سال‌های 94 به بعد هنگامی که رهبر انقلاب بر لزوم نظارت بر این بخش‌ها تاکید داشتند، نظارتی صورت نگرفت تا بخش بزرگی از آن شبکه از بدنه وزارت منتقل شد و امروز با ساختاری مواجه هستیم که با قدرتمندی، حوزه حکمرانی فرهنگی در دولت را تضعیف می‌کند.
اسماعیلی در ادامه این بخش از سخنان خود افزود: این تضعیف به این شکل است که هم‌اکنون در فارابی سالی 200 میلیارد تومان برای تولید فیلم داریم و در یک شبکه خانگی چندین برابر این مبلغ برای تولید محتوا هزینه می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: