kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۹۱۳۲
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۶
ضرورت همراهی مردم و دستگاه‌ها برای عبور از روزهای گرم
 
 
 
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ۴۵ دستگاه اداری پرمصرف شهر تهران در نخستین روز از هفته، مشمول قطع انشعاب برق شدند.
به گزارش شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، رامین پوریا با بیان این‌که باوجود پیش‌بینی بار مصرفی حدود ۵ هزار و ۲۰۰ مگاوات در شهر تهران در روز شنبه ۲۴ تیرماه، میزان مصرف در این کلان‌شهر از ۴ هزار و ۷۰۰ مگاوات فراتر نرفت، این موفقیت را ناشی از همکاری مشترکان و اجرای موفق برنامه‌های مدیریت بار دانست.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: ۸۰ درصد از برنامه‌های مدیریت بار در حوزه اداری محقق شده و در این بخش به ‌صرفه‌جویی معادل ۱۴۰ مگاوات دست پیدا کرده‌ایم.
وی ضمن قدردانی از ادارات و سازمان‌هایی که همکاری مناسبی با این شرکت داشته‌اند گفت: روز ۲۴ تیرماه، ۴۵ دستگاه اجرائی شهر تهران که همکاری مناسبی در اجرای طرح‌های مدیریت مصرف برق نداشته و به اخطارهای داده شده توجهی نکرده‌اند مشمول قطع برق شده‌اند.
پوریا خاطرنشان کرد: سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان اوقاف، بانک شهر، ساختمان اداری دانشگاه آزاد تهران غرب و ساختمان اداری دانشگاه تربیت ‌مدرس از جمله این ادارات هستند.
همزمان با افزایش مصرف برق، رئیس پژوهشگاه نیرو از افزایش ظرفیت تولید برق دو نیروگاه با تلاش متخصصان داخلی خبر داد.
به گزارش پژوهشگاه نیرو، مجید عمیدپور گفت: ظرفیت تولید نیروگاه‌های کرمان و بمپور ایرانشهر در سیستان و بلوچستان با هدف کاهش ناترازی تولید و مصرف برق در کشور به همت متخصصان این پژوهشگاه ۲۰ مگاوات افزایش یافت.
وی یادآور شد: همزمان با آغاز فعالیت دولت سیزدهم در سال گذشته، ارتقای دو واحد گازی از نیروگاه بمپور و یک واحد گازی از نیروگاه کرمان در دستور کار پژوهشگاه نیرو قرار گرفت.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: