kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۷۹۰
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
 
 
چهره‌های مشهور سینمای فرانسه که برای همراهی با آشوبگران در ایران، حتی اقدام به قیچی زدن به موهای خودشان نموده بودند، این روزها در مقابل اعتراضات در فرانسه سکوت کرده‌اند!
روزنامه جوان با انتقاد از رفتار دوگانه هنرمندان فرانسوی نوشت: پرسش معقول و جدی در این روز‌ها می‌تواند این باشد که آن سلبریتی‌ها‌ی موقیچی‌کن فرانسوی که از خیر مو‌های خود برای حمایت از آشوبگران ایرانی گذشتند، الان چه چیزی را برای حمایت از نوجوانان فرانسوی قیچی کرده‌اند یا می‌کنند؟
با وجود تلاش‌های خانم‌ها ژولیت بینوش، ماریون کوتیار، ایزابل آجانی، جین برکین، لئا سید و آبیس دیوپ که در اغتشاشات سال گذشته برای فروزان ماندن آتش آشوب‌ها در ایران حتی از مو‌های خود هم گذشتند، ایران پس از چند ماه به آرامش رسید و این‌بار در فرانسه، جایی که دلسوزان حقوق اولیه مردم ایران و مبارزان راه آزادی فعالند، پلیس یک نوجوان را به بدون هیچ توجیهی به قتل رساند. این اتفاق باعث خشم مردم فرانسه شده است. اکنون نزدیک به یک هفته است که شهر‌های مختلف فرانسه درگیر آشوب‌های خیابانی است و آن‌گونه که از تصاویر مشخص است پلیس و مأموران امنیتی فرانسه برای کنترل اوضاع از هیچ خشونتی فروگذار نکرده‌اند.
در این میان برای سنجش میزان صداقت بازیگران فرانسوی در حمایت از رسیدن مردم به حقوق اولیه و آزادی خود، یعنی همان چیزی که این روز‌ها در خیابان‌های پاریس و دیگر شهر‌های فرانسه می‌گذرد، نگاهی به صفحات اجتماعی بازیگران سینمای فرانسه و به‌خصوص بازیگرانی که سال گذشته در طوماری از آشوب‌ها در ایران حمایت کرده بودند، نشان می‌دهد که آنها از معترضین در کشور خودشان هیچ حمایتی نمی‌کنند و در سکوت کامل هستند.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: