kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۷۸۲
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۶
رئیس انجمن نمایشگاه‌داران خودروی تهران اعلام کرد
 
 
 
رئیس انجمن نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت با اعلام کاهش سه تا پنج میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی و ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی خودروهای مونتاژی در روزهای گذشته، گفت: بازار خودرو در رکودی سنگین به سر می‌برد، با این حال انتظار ورود اتومبیل‌های خارجی سبب کاهش شدید قیمت این دسته از خودروها تا دو میلیارد تومان شده است.
سعید موتمنی در گفت‌وگو با ایرنا گفت: در روزهای گذشته شاهد کاهش متوسط سه تا پنج میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی و افت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی خودروهای مونتاژی در بازار هستیم.
وی گفت: این روزها همچون چند ماه گذشته رکود کامل بر بازار حاکم است و به‌جز افرادی که تقاضای واقعی برای خودرو داشته یا قصد تبدیل به احسن کردن آن را دارند، مشتری به بازار مراجعه نمی‌کند.
این مقام صنفی، وضعیت ۲۵ روز گذشته بازار را متعادل توصیف کرد و گفت: شاید در برخی روزها بنا به دلایلی شاهد افزایش یا کاهش جزئی قیمت‌ها باشیم، اما در مجموع بازار آرام است.
وی با بیان اینکه بازار تشنه ورود خودروهای جدید وارداتی است، خاطرنشان کرد: قانون‌گذار، واردات خودرو را مصوب کرده و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز آن را بلامانع دانسته است؛ بر این اساس انتظار می‌رود آیین‌نامه و ضوابط نحوه واردات هرچه سریع‌تر تهیه و تدوین شود.
افت شدید قیمت خودروهای خارجی
وی خاطرنشان‌کرد: از زمانی که بحث واردات خودرو در کشور داغ شده و اخبار مثبت سیاسی را شاهد بودیم، قیمت‌ها در سراشیبی سقوط قرار گرفته است، به‌طوری که خودروهای با قیمت تا ۱۰ میلیارد تومانی به اندازه دو میلیارد تومان و خودروهای تا پنج میلیارد تومانی، به میزان یک میلیارد تومان افت قیمت را تجربه کرده است.
موتمنی ادامه ‌داد: همچنین در این مدت، خودروهای در محدوده چهار میلیارد تومانی، به میزان یک میلیارد تومان؛ اتومبیل‌های سه میلیارد تومانی، حدود ۷۰۰ میلیون تومان و خودروهای در محدوده دو میلیارد تومانی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته ‌است.
وی تاکید کرد: به‌طور قطع امسال واردات خودرو به کشور انجام می‌شود، به همین دلیل شاهد عقب‌نشینی آن دسته از افرادی هستیم که قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را داشتند.
براساس این گزارش، دیروز شاهد افت یک تا هفت میلیون تومانی تولیدات ایران‌خودرو و سایپا در بازار بودیم. همچنین در دسته خودروهای مونتاژی قیمت برخی خودروها بین ۱۰ تا ۹۵ میلیون تومان افت ثبت شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: