kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۷۷۵
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۶
 
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نسبت به تبعیض میان ملی‌پوشان فوتبال با سایر قهرمانان از جمله کشتی از سوی مسئولان ورزش انتقاد کرد و گفت: به فوتبالیست‌ها بلافاصله پاداش واردات خودرو داده می‌شود اما قهرمانان کشتی هنوز پاداش ۳ سال قبل را نگرفته‌اند!
حسن رنگرز با بیان اینکه دومین اردوی آماده‌‌سازی تیم ملی در راه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در حال پیگیری است، اظهار کرد: نفرات اعزامی به تورنمنت رنکینگ مجارستان که عمدتا نفرات تیم امید هستند اردوی خود را پیگیری می‌کنند و در پایان این مسابقات ترکیب نهایی تیم ملی امید برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان مشخص خواهد شد. 
وی با ‌اشاره به فاصله بسیار کم رقابت‌های قهرمانی جهان تا بازی‌های آسیایی و ارسال لیست تیم دوم برای حضور در بازی‌های آسیایی به فدراسیون کشتی، گفت: تصمیم اینکه تیم دوم ما به بازی‌های آسیایی برود یا نه در نهایت با فدراسیون کشتی است و ما بر اساس سیاست‌های فدراسیون کشتی کار را جلو می‌بریم.
رنگرز درباره انتقادش از تبعیض میان ملی‌پوشان فوتبال ایران با قهرمانان سایر رشته‌ها، گفت: این نمی‌شود که قهرمانان و مدال‌آوران ما هنوز پاداش سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ خود را دریافت نکرده‌اند و هیچ چشم‌اندازی هم برای آینده ندارند اما در مقابل، به فوتبالیست‌های تیم ملی چنین پاداش‌هایی اهدا می‌شود. این رفتار مسئولان باعث شده قهرمانان سایر رشته‌ها دچار دلسردی شوند و قطعا این اتفاق می‌تواند به ضرر ورزش ایران تمام شود.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، خاطرنشان کرد: اگر در دادن پاداش به ورزشکاران محدودیت وجود دارد پس چرا فوتبال از این قاعده مستثنی است؟ اگر هم محدودیتی وجود ندارد پس چرا به قهرمانان سایر رشته‌ها این پاداش‌ها داده نمی‌شود؟ کشتی‌گیران ما در راه حضور در بازی‌های آسیایی و المپیک هستند و مسئولان باید مراقب این‌گونه موارد باشند. به عنوان کسی که ذی‌نفع نیستم از مسئولان خواهش می‌کنم یک بازه زمانی مشخص برای پرداخت پاداش کشتی‌گیران تعیین کنند و اجازه ندهند فضای ناامیدی بر کشتی و ورزش ایران ادامه‌دار باشد. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: