kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۷۲۲
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳
با حضور فرمانده کل ارتش
سامانه شبیه‌ساز جنگال میگ 29 نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیاتی شد و در روزهای آینده به پایگاه‌‌های دارنده این هواپیما تحویل می‌شود.

سامانه شبیه‌ساز جنگ الکترونیک جنگنده میگ ۲۹ صبح یکشنبه در حاشیه بازدید سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه شهید ستاری عملیاتی شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش فارس، قرار است سامانه شبیه‌ساز جنگ الکترونیک(جنگال) جنگنده میگ ۲۹ طی روزهای آینده به پایگاه‌‌های دارنده این هواپیما تحویل شود.
فرمانده کل ارتش با ‌اشاره به ساخت شبیه‌سازهای آموزشی توسط نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: ساخت و تولید شبیه‌ساز آموزشی جنگ الکترونیک هواپیمای میگ۲۹ که قبلاً مشابه آن برای هواپیماهای دیگر نیز ساخته شده است، هم از لحاظ جنگ الکترونیک و هم از باب تدابیر و تاکیدات فرماندهی معظم کل قوا به این حوزه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که توسط نخبگان نیروی هوایی ارتش در دانشگاه هوایی شهید ستاری تولید شده است.
سرلشکر موسوی با بیان اینکه شبیه‌ساز جنگال میگ ۲۹ آزمایش‌های موفقی را پشت سر گذاشته است و با ورود به عرصه تمرین و عملیات حتماً در ارتقاء توان رزم نیروی هوایی ارتش موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید ستاری این آمادگی را دارد که در صورت نیاز در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف مرتبط با صنایع دفاع و سایر نیروهای مسلح کمک کند و هم افزایی داشته باشد.
فرمانده کل ارتش در این نشست که به طور صمیمانه هم‌اندیشی با فرماندهان، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه شهید ستاری برگزار شد، گفت: دانشگاه شهید ستاری علاوه‌بر اینکه قطب هوانوردی کشور است، در بحث جنگال، پهپاد و سایبر سرآمد بوده و مرجعیت دارد.
وی از دانشگاه هوایی شهید ستاری به عنوان یک دانشگاه پیشرو و مفتاح چالش‌های نیروی هوایی ارتش و حتی ارتش یاد کرد و افزود: دانشگاه هوایی شهید ستاری از ابتدا در حوزه اختراعات و ساخت محصولات جدید مورد استفاده صنایع هوایی و کشور پیشرو بوده و کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.
فرمانده کل ارتش تصریح کرد: الحمدلله یک جمع بسیار خوب، مومن، با انگیزه، دانشمند و پرتلاش در این دانشگاه دورهم گرد آمده است و هر محصولی که در این دانشگاه تولید و ساخته می‌شود، باعث افتخار، عبور از یک گلوگاه و یک چالش برای نیروهای مسلح است و ما خداوند بزرگ را شاکر هستیم و از همه عزیزانمان در نیروی هوایی ارتش و این دانشگاه تقدیر و تشکر داریم.
در بازدید سرلشکر موسوی از دانشگاه هوایی شهید ستاری نهاجا، امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش آجا وی را همراهی
کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: