kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۶۹۰
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱نرخ رشد جمعیت در کانادا ۲.۷ درصد است؛ این رقم، بالاترین نرخ رشد سالانه را از سال ۱۹۵۷ تاکنون نشان می‌دهد، یعنی زمانی که کانادا افزایش زاد و ولد پس از جنگ را تجربه می‌کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما‏، به نقل از پایگاه اینترنتی سی.آی.سی.نیوز، جمعیت کانادا به علت مهاجرت به بیش از ۴۰ میلیون نفر افزایش یافته است.
اداره آمار کانادا ساز و کاری دارد با نام «ساعت جمعیت»؛ با استفاده از این ساز و کار، جمعیت کانادا به صورت زنده و آنی بر پایه عواملی همچون تازه‌ترین موارد تولد، مرگ و داده‌های مهاجرت ‌اندازه‌گیری می‌شود. ساعت جمعیت کانادا در روز جمعه ۱۶ ژوئن پیش از ساعت ۳ بعد از ظهر روی رقم ۴۰ میلیون نفر قرار گرفت.
آنیل آرورا، رئیس ‌اداره آمار در بیانیه‌ای گفت: این نقطه عطفی هیجان‌انگیز برای کاناداست.
هم اکنون نرخ رشد جمعیت در کانادا ۲.۷ درصد است؛ این رقم، بالاترین نرخ رشد سالانه را از سال ۱۹۵۷ تاکنون نشان می‌دهد، یعنی زمانی که کانادا افزایش زاد و ولد پس از جنگ را تجربه می‌کرد.
گزارش اداره آمار نشان می‌دهد جمعیت کانادا در سال ۱۹۹۷ به ۳۰ میلیون نفر رسید و در صورتی که همین روند ادامه داشته باشد تا سال ۲۰۴۳ جمعیتی بالغ بر ۵۰ میلیون نفر در کانادا زندگی خواهند کرد.
سال گذشته جمعیت کانادا با یک میلیون و پنج هزار نفر افزایش، رکورد تازه‌ای ثبت کرد. اداره آمار کانادا اعلام کرد ۹۶ درصد از این افزایش به علت مهاجرت بین‌المللی (دائم و موقت) اتفاق افتاده است.
در سال ۲۰۲۲ میلادی، جمعیتی بالغ بر ۴۳۷ هزار نفر به کانادا مهاجرت کردند.
مهاجرت یکی از راه‌های اصلی است که به کانادا کمک می‌کند با چالش‌های جمعیتی کنار بیاید. جمعیت کانادا رو به پیری است و نرخ طبیعی تولد هم به‌اندازه کافی بالا نیست که خودبه‌خود شمار جمعیت را افزایش بدهد. در نتیجه، این کشور به مهاجران نیاز دارد تا در حفظ و افزایش نیروی کار با مشکل رو‌به‌رو نشود.
سهم مهاجرت در رشد نیروی کار کانادا نزدیک به ۱۰۰ درصد است. به گزارش اداره‌ مهاجرت، پناهجویان و شهروندی در کانادا تا سال ۲۰۲۳ مهاجران نزدیک به ۳۰ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر: