kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۴۴۳
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۲
افزایش ساعت فعالیت مترو و خدمات‌رسانی ویژه اتوبوسرانی و تاکسیرانی
رئیس‌پلیس راهور تهران بزرگ تدابیر ترافیکی مراسم جشن بزرگ عید غدیر و مهمانی ۱۰ کیلومتری را تشریح کرد.
 
سردار محمد حسین حمیدی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صدا و سیما با ‌اشاره به برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر حدفاصل میدان امام حسین‌(ع) تا میدان آزادی از ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۶ تیرماه درباره محدودیت‌های تردد این مراسم گفت: محدودیت‌های تردد مقطعی از ساعت ۲۲ روز پنجشنبه پانزدهم تیر اعمال می‌شود و تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین ممنوع است، همچنین تردد اتوبوس‌های تندرو طول خیابان انقلاب و آزادی از مسیر عادی انجام خواهد شد و در کلیه تقاطع‌های طول خیابان آزادی و خیابان انقلاب به جهت برپایی موکب‌ها و تردد خودرو‌های سنگین به منظور انتقال تجهیزات و امکانات در صورت ضرورت اعمال محدودیت تردد مقطعی به عمل خواهد آمد.
حمیدی درباره محدودیت‌های تردد کلی که از ساعت ۱۴ روز جمعه اعمال می‌شود اظهارداشت: خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب، در ادامه خیابان انقلاب تا میدان امام حسین‌(ع)، جنوب به شمال بزرگراه نواب از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و در ادامه شمال به جنوب خیابان توحید از میدان توحید تا خیابان آزادی، شمال به جنوب خیابان حافظ از کریمخان، خیابان‌های حبیب‌اللهی و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به سمت جنوب تا خیابان آزادی، خیابان کارگر حدفاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز، خیابان‌های فردوسی و قرنی حدفاصل خیابان‌های جمهوری تا سمیه، خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل خیابان جمهوری تا طالقانی و میدان ولیعصر(عج)، خیابان دماوند از بزرگراه امام علی‌(ع) به سمت شرق دارای محدودیت تردد هستند. وی افزود: همچنین خیابان‌های ضلع شمالی عمود بر خیابان انقلاب شامل خیابان استاد نجات‌اللهی از سمیه به سمت جنوب، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا، خیابان شهید مدنی از بخشی‌فرد خیابان شریعتی از تقاطع سمیه، نامجو خواجه نصیر، خیابان ایرانشهر از تقاطع سمیه، کنارگذر خیابان سپاه به خیابان انقلاب، خیابان لاله‌زار از شهید قائدی نیز دارای محدودیت هستند.
رئیس‌پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: علاوه‌بر مسیر‌های گفته شده خیابان‌های ضلع جنوبی عمود بر خیابان انقلاب شامل خیابان‌های خارک از استاد شهریار، ابوریحان، رازی، دانشگاه، ۱۲ فروردین، فلسطین، منیری جاوید از لبافی‌نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب، خیابان پارس از شهید تقوی، خیابان شهید مدنی از خیابان مازندران، خیابان روشندلان از میدان ابن سینا نیز با محدودیت تردد مواجه هستند.
حمیدی گفت: در خیابان‌های ضلع شمالی عمود بر خیابان آزادی شامل خیابان‌های قریب شمالی، اسکندری شمالی از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی، رودکی شمالی و خوش شمالی از خیابان نیایش تا آزادی با محدودیت تردد مواجه هستیم و خیابان‌های ضلع جنوبی عمود بر خیابان آزادی شامل خیابان‌های جمالزاده، نوفلاح، زارع، اوستا، ساسان به سمت خیابان آزادی، اسکندری جنوبی، رودکی جنوبی، خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان آذربایجان از تقاطع قصرالدشت و کارون و خیابان‌های حیدرتاش، اسداللهی، شهیدان از دکتر هوشیار محدودیت دارند.
وی درخصوص ممنوعیت‌های توقف نیز بیان داشت: این ممنوعیت از ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه مورخ پانزدهم تیر در هر دو مسیر خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب و در ادامه تا میدان امام حسین‌(ع) انجام خواهد شد.
 مسیرهای جایگزین تردد
رئیس‌پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص مسیر‌های جایگزین بیان داشت: در مسیر شمالی- جنوبی بزرگراه امام علی‌(ع)- شمال به جنوب خیابان مفتح- تونل توحید- زیر گذر استاد معین- پل چوبی- بزرگراه محمد علی جناح و بزرگراه سعیدی در مسیر شرقی - غربی در ضلع شمال خیابان طالقانی، بلوار کشاورز، خیابان ستارخان، در ضلع جنوب خیابان آذربایجان، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان مولوی به عنوان مسیر‌های جایگزین انتخاب شده‌اند.
حمیدی درباره محل‌های مجاز پارک خودرو به صورت مورب گفت: رینگ داخلی میدان آزادی، خیابان رحمانی و بزرگراه لشگری، خیابان‌های صالحی، تیموری، اردبیل، پرچم، خیابان‌های استاد معین، آذربایجان، جمهوری، توحید حدفاصل نصرت تا میدان توحید، بزرگراه نواب از میدان جمهوری اسلامی تا خیابان کلهر برای پارک خودرو پیش‌بینی شده‌اند.
 توصیه به استفاده از حمل‌ونقل عمومی
وی با ‌اشاره به تمهیدات ویژه و افزایش زمان خدمات‌رسانی اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو تا پایان مراسم به شهروندان تا پایان مراسم، از شهروندان خواست در تردد‌های خود حتماً از حمل‌ونقل عمومی گسترده و وسیع در نظر گرفته شده برای حضور در این جشن بخصوص از مترو استفاده کنند.
 تمهیدات تاکسیرانی 
محمد علوی‌زاده، سرپرست معاونت نظارت و امور مناطق از تمهیدات ویژه سازمان تاکسیرانی برای خدمات‌رسانی جشن بزرگ عيد سعيد غدير خم خبر داد و گفت: در راستای حضور گسترده مردم در جشن بزرگ عيد سعيد غدير خم که از ميدان امام حسين(ع) تا ميدان آزادي برگزار می‌شود،350 دستگاه تاکسی ون آماده خدمت‌رسانی رایگان به شهروندان در سیزده مسیر از ساعت 14 روز جمعه مورخ 16 تیر در مسیرهای زیر می‌باشند.
مسیر شماره۱: ازخيابان دماوند تقاطع اتوبان امام علي(ع) تا روگذر ميدان امام حسين‌(ع).مسیر شماره۲: از خيابان شهيد مدني تقاطع خيابان شهيد بخشي‌فرد تا ميدان امام حسين‌(ع) ابتداي خيابان شهيد مدني. مسیر شماره۳: از خيابان شريعتي تقاطع خيابان طالقاني تا زيرپل روشندلان. مسیر شماره4: از خيابان شهيد سپهبدقرني ‌تقاطع خيابان طالقاني تا ميدان فردوسي. مسیر شماره5: از خيابان فردوسي تقاطع چهارراه استانبول تا ضلع جنوب ميدان فردوسي. مسیر شماره6: ميدان ‌وليعصر(عج) تا چهارراه وليعصر (عج). مسیر شماره7: از خيابان وليعصر(عج) تقاطع خيابان جمهوري تا ضلع جنوب چهارراه وليعصر. مسیر شماره8: از خيابان حافظ تقاطع خيابان كريمخان تا زير پل كالج. مسیر شماره9: از خيابان كارگر شمالي تقاطع خيابان بلواركشاورز تا ضلع شمال ميدان انقلاب اسلامي. مسیر شماره 10: از خيابان كارگر جنوبي تقاطع خيابان جمهوري تا ضلع جنوب ميدان انقلاب اسلامي. مسیر شماره11: از ضلع جنوب ميدان توحيد تا تقاطع خيابان آزادي. مسیر شماره12: ميدان تيموري‌ تا تقاطع خيابان آزادي از مسير(ميدان تيموري- بلوار شهيد صالحي- بلوار شهيد اكبري- تقاطع خيابان آزادي). مسیر شماره13: از ميدان آزادي تا تقاطع خيابان آزادي به بلوار استاد معين(ميدان آزادي- خيابان آزادي- تقاطع خيابان آزادي به بلوار استاد معين).
 خدمات اتوبوسرانی برای جشن عید غدیر
سخنگوی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز درباره تمهیدات این شرکت برای خدمات‌رسانی رایگان به شرکت‌کنندگان در مهمانی ۱۰ کیلومتری عید سعید غدیر گفت: ناوگان اتوبوسرانی تهران با همه قوا روز جمعه ۱۶ تیر ماه ضمن تقویت خطوط منتهی به خیابان‌های آزادی، انقلاب اسلامی و دماوند نسبت به ارائه خدمات حمل‌ونقلی از ۱۴ مبدا تهرانسر به سمت بزرگراه نواب و میدان جمهوری اسلامی، یافت‌آباد به سمت بلوار استاد معین، انتهای ۱۷ شهریور به سمت میدان شهدا، میدان بهارستان به سمت میدان شهدا، میدان رسالت و میدان نبوت به سمت میدان فردوسی، شهرک شهید محلاتی به سمت میدان ولیعصر، میدان ابوذر-جلیلی به سمت خیابان کارگر و میدان پاستور، میدان راه آهن به سمت بزرگراه یادگار امام قبل از تقاطع آزادی، شهرک والفجر به سمت خیابان کارگر تقاطع بلوار کشاورز، پونک به سمت بزرگراه چمران و میدان توحید، میدان صنعت به سمت بزرگراه یادگار امام قبل ازتقاطع خیابان آزادی، شهرک شهید باقری به سمت خیابان اکبری قبل از خیابان آزادی، میدان شهر ری به سمت خیابان فردوسی تقاطع خیابان جمهوری اسلامی، بازار دوم نازی‌آباد به سمت خیابان ولیعصر تقاطع نوفل لوشاتو اقدام به خدمات‌رسانی به مردم خواهند کرد.
احسان تقدسی افزود: بلافاصله بعد از پایان مراسم هم از ۱۷ نقطه تعیین شده در طول مسیر جشن اقدام به خدمات‌رسانی به مردم خواهیم کرد.
تقدسی همچنین از خدمات‌رسانی به مردم تا ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه در مسیر میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی خبر داد.
به گفته وی، خدمات‌رسانی در ۱۴ خط گردشی مخصوص مراسم و خطوط ۷، ۲، ۴ و ۱۰ بی‌آرتی از ساعت ۱۷ عصر جمعه تا پایان مراسم رایگان خواهد بود.
 خدمات‌رسانی رایگان و افزایش ساعت فعالیت مترو 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه نیز با‌ اشاره به تمهیدات و تدابیر لازم به‌ منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان و شرکت‌کنندگان در مراسم «مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر» گفت: همزمان با برگزاری جشن عید غدیر خم ساعت بهره‌برداری در خطوط درون شهری مترو تا ساعت یک بامداد افزایش می‌یابد و پیش‌بینی لازم برای اعزام قطارهای فوق‌العاده در صورت استقبال مسافری نیز انجام شده است. آخرین اعزام در خط پنج به سمت گلشهر هم ساعت ۲۳ خواهد بود.
مسعود درستی با بیان اینکه سرویس‌دهی در تمامی خطوط مترو از آغاز تا پایان مراسم رایگان است، افزود: با توجه به افزایش تقاضای سفر، برنامه‌ریزی کردیم سرفاصله حرکت قطارها در خط سه از ۱۰ به ۷ دقیقه و در خط هفت از ۱۴ به ۱۲ دقیقه کاهش یابد. همچنین سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک و چهار به ۵ دقیقه و در خط ۲ به ۶ دقیقه کاهش خواهد یافت. بنا بر اعلام شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، در مسیرهای حومه‌ای شامل خط پنج، هشتگرد، فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی(ره) برنامه حرکت‌ها تغییری نداشته و طبق روال سابق اجرا می‌شود.
گفتنی است، 10 ایستگاه مترو نزدیک به برگزاری مراسم برای انتقال و تردد شهروندان شامل ایستگاه‌های استاد معین، دکتر حبیب‌اله، شادمان، توحید، میدان انقلاب، تئاتر شهر، فردوسی، دروازه دولت، دروازه شمیران، میدان امام حسین‌(ع) هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: