kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۴۳۷
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
 
رئیس‌پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری پیرمرد شیطان‌صفتی که با جعل عنوان سردار در استان‌های مختلف و تهران دست به آزار و اذیت زنان و کلاهبرداری زده بود، خبر داد. 
به گزارش تسنیم، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، گفت: اوایل شهریور ماه سال 99 پرونده‌ای از کلانتری 179 خلیج به اداره ‌شانزدهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در آن مردی با نقش‌پردازی در پوشش مامور اقدام به آزار و اذیت زن جوان کرده بود.
گودرزی افزود: کارآگاهان در گام نخست زن جوان را هدف تحقیق قرار دادند و مشخص شد مردی حدودا 50 ساله با ریش سفید و درشت‌اندام در نقش یک مامور به سراغ زن جوان رفته و به بهانه‌های واهی و با تهدید که وی باید سه روز به بازداشت پلیس برود زن جوان را به یک ساختمان که ادعا می‌کرده مقر پلیس است کشانده و سپس با تهدید در راه پله‌های ساختمان خالی از سکنه نقشه شوم خود را به اجرا گذاشته است.
وی ادامه داد: تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز شد و با گذشت 3 سال از این پرونده اوایل اردیبهشت ماه امسال یک زن دستفروش در تماس با پلیس 110 عنوان می‌کند که یک مرد در نقش سردار یکی از ارگان‌های نظامی به سمت وی رفته و ادعا کرده می‌تواند یک وام کم‌بهره برای او بگیرد. با تماس این زن به پلیس 110 و با توجه به مشخصات ظاهری که زن جوان به پلیس گزارش کرده بود کارآگاهان احتمال دادند که این مرد همان شیطان‌صفت تحت تعقیب است که در ادامه زن دستفروش به اداره ‌شانزدهم پلیس آگاهی تهران حاضر و زمانی‌که تصویر مرد شیطان صفت را که از دوربین‌های بیمارستان به دست آمده بود مشاهده کرد او را همان سردار قلابی معرف
 کرد.
رئیس‌پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: با شناسایی شدن متهم عملیات دستگیری این مرد شیطان‌صفت آغاز شد و با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم در نزدیکی یک مسافرخانه در میدان فردوسی ردزنی شد و کاراگاهان در یک عملیات پلیسی مرد شیطان‌صفت را دستگیر کردند.
گودرزی گفت: متهم از چند مرد نیز به بهانه گرفتن وام‌های سود پایین نیز پول گرفته است و در شهرهای گیلان، مشهد و شیراز، زنان را هدف نیت شوم خود قرار داده است.
وی افزود: قاضی منافی آذر از شعبه 11 دادگاه یک کیفری استان تهران با اعلام انتشار چهره باز متهم در خواست کرد تا چنانچه افرادی در دام این مرد شیطان صفت گرفتار شده‌اند به اداره ‌شانزدهم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: