kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۳۹۷
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۲

 

نامه هشداری سازمان بازرسی کل کشور به شرکت ایران خودرو پیرامون وجوه مازاد دریافتی از مشتریان بابت پیش‌خرید خودرو، به نفع مشتریان تمام شد.
به گزارش سازمان بازرسی کل کشور، بر اساس مفاد مصوبه شماره ۴۷۳ یازدهم مردادماه ۱۴۰۰ شورای رقابت مبلغ پرداختی هر مشتری بابت پیش پرداخت خودرو مشمول هیچ‌گونه تورمی نبوده و صرفا سهم باقیمانده مشمول تورم بخش احتمالی، خواهد بود.
طبق بررسی‌های سازمان بازرسی کل کشور مشخص شد که این امر در فاکتور‌های صادره برای مشتریان در سال ۱۴۰۲ از سوی شرکت ایران خودرو رعایت نشده و کل قیمت خودرو در روش پیش فروش به قیمت روز محاسبه و مبلغ پرداختی از سوی مشتریان، از قیمت روز خودرو کسر شده است.
با گزارش این موضوع و اینکه رویه موصوف خلاف مقررات و حقوق مصرف‌کنندگان خودرو بود، سازمان بازرسی کل کشور طی نامه‌ای هشدار‌های لازم را به مدیرعامل ایران خودرو داد و پس از آن شرکت نسبت به انجام اصلاحات لازم مطابق مصوبه شورای رقابت، اقدام کرد. در این راستا شرکت ایران خودرو اضافه مبالغ دریافتی بیش از پنج هزار و ۶۰۰ مشتری به میزان ۲۰۴ میلیارد تومان را مسترد کرد و استرداد مازاد وجوه دریافتی دیگر مشتریان، را در دستور کار داده است.
همچنان پیگیری‌های سازمان بازرسی در این خصوص ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: