kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۲۷۷
تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۵
 
 
رئیس ‌فدراسیون وزنه‌برداری گفت: کیانوش با برنامه‌ریزی خودش جلو می‌رود و از حداکثر فشار هم برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند، اما در فدراسیون تحت فشار قرار دادن و زور معنایی ندارد.
سجاد انوشیروانی رئیس ‌فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به موج ایجاد شده در پی حذف کیانوش رستمی از ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری گفت: خیلی از دوستان و از جمله نمایندگان مجلس استان کرمانشاه به من زنگ زدند و خواستار بازگشت رستمی شدند اما من به همه آنها توضیح دادم چطور فردی که مصدوم است و یک ساعت مانده به مسابقه رکوردگیری غیبتش را به کادر فنی اعلام می‌کند به تیم ملی اضافه شود؟! تکلیف وزنه‌برداران جوانی که مدت‌ها در اردوی تیم ملی بودند و زیر فشار تمرینات قرار داشتند و در مسابقه رکوردگیری هم شرکت کردند چه می‌شود؟
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: بین رستمی و کادرفنی یک سری تعهداتی رد و بدل شده بود که کیانوش به آنها عمل نکرد. همه می‌گویند با زور باید کیانوش رستمی را در لیست مسابقات جهانی قرار دهیم. جواب جوانانی که در اردوها و رکوردگیری شرکت می‌کنند را چه کسی قرار است بدهد؟ کادر فنی این تصمیم را گرفته و همه ما باید به آن احترام بگذاریم. من این موضوع را به همه توضیح دادم، مگر می‌شود در مورد یک نفر ملاحظات زیادی صورت بگیرد اما باز هم هر طور که دلش می‌خواهد رفتار می‌کند؟ همه مسابقات در وزنه‌برداری رکوردگیری دارد، پس تکلیف کسانی که از اردو خط خوردند چه می‌شود؟ آنها هم می‌توانند مدعی باشند. وی در پاسخ به این سؤال که «آیا کیانوش به شما گفته بود تنها در مسابقات جهانی وزن‌کشی شود تا المپیک را از دست ندهد و آیا این موضوع را قبول کردید؟» عنوان کرد: من با کیانوش صحبت کردم، او گفت من باید در مسابقات جهانی وزن‌کشی کنم تا بتوانم در المپیک شرکت کنم، اما من این موضوع را قبول نکردم و به او هم گفتم هر تصمیمی که کادرفنی بگیرد ما حمایت خواهیم کرد. هیچ زمانی در تیم ملی «باید» وجود ندارد و همه تابع قوانین هستند. کیانوش با برنامه‌ریزی خودش جلو می‌رود و از حداکثر فشار هم برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند، اما در فدراسیون وزنه‌برداری تحت فشار قرار دادن و زور معنایی ندارد؛ ما همه وزنه‌برداران و قهرمانان این رشته را با یک چشم می‌بینیم و تفاوتی بین آنها قائل نمی‌شویم. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: