kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۲۴۱
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۵

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323 - ۳۰۰۰۷۱۹۳۲
* علی‌رغم اینکه دولت آقای روحانی سـرزمینی سوخته و مین‌گذاری شده تحویل آقای رئیسی داد، ولی دولت سیزدهم به خوبی توانست وضعیت کشور را مدیریت کند. جلوگیری از خاموشی منازل، افزایش تولید خودرو، افزایش شدید فروش نفت و میعانات گازی و گسترش روابط با سایر کشورها از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم در طول دو سال گذشته به شمار می‌رود.
مقدم
* ‏به نظرم اینکه یک اقتصاد ورشکسته، یک خزانه خالی بدهکار، و یک سیستم بی‌نظم و به هم ریخته را تحویل بگیری و بعد از دو سال اعلام کنی بالای 6 میلیون ایرانی را به صورت رایگان بیمه کرده‌ای و تنش‌های آبی 15 تا 20 ساله مناطق مختلف کشور را حل کنی یک شاهکار است. خدا وکیلی اتفاقاتی که در دولت رئیسی به مرور رخ می‌نماید، در ۸ سال دولت روحانی تصورش هم سخت بود.
رنجبر
* هتک حرمت قرآن کریم در استکهلم سوئد با مجوز دادگاه و چراغ سبز پلیس این کشور توسـط یک جوان فریـب‌خورده را باید فتنه مدرن قرن برای جلوگیری از گسترش و توسـعه دین مبین اسلام و ایجاد اختلاف در ادیان توحیدی دانست. چرا که در سال‌های اخیر گرایش جامعه دانشگاهی و آکادمیک غرب به دین مبین اسـلام رشـد چشمگیری داشـته و نفوذ جامعه مسلمانان در آمریکا و اروپا و اقیانوسـیه و آفریقا و آسیا به‌طور تسـاعدی درحال افزایش است و غرب نمی‌تواند چنین موقعیت و موفقیت را برای اسلام و مسلمانان ببیند.
ستوده کلام
*ماجرای حسین سلاح‌ورزی در رسیدن به ریاست اتاق بازرگانی ‌، ترسیمی از تصویر واقعی اقتصاد ایران است. این تصویر به خوبی روشن می‌کند که اقتصاد ایران دست چه جریانی است. او اگر در فتنه اخیر مکنونات قلبی‌اش را بیرون نریخته بود، امروز آشکارا و بی‌دغدغه در حال پیش بردن مطامعش بود.
فتاحی
* تجربه ناکام دولت آقای روحانی و تجارب موفق دولت آقای رئیسی در سیاست خارجی نشان داد تعامل با جهان، حتما محتاج آشنایی با زبان دنیاست اما دولت رئیسی ثابت کرد آشنایی با زبان دنیا، تکلم به زبان زورگویان عالم نیست بلکه تعامل با زبان قدرت است.
مظفری
* اگر امروز بر فراز آسمان جمهوری اسلامی ایران هواپیمای سیمرغ و موشک ‌‌هایپرسونیک فتاح‌، پهپادهای فوق پیشرفته و... در حال پرواز و غرش هستند. یادمان نرود که روزی محتاج سیم خاردار بودیم.... انقلاب اسلامی و مجاهدت شهدا ما را به این‌جا رساندند
مرتضوی
*یکی از نمایندگان ادوار مجلس گفته به آقای رئیسی پیشنهاد می‌کنم هیئت دولت را در سبزه‌میدان برگزار کند تا با قیمت‌های واقعی آشنا شود. خطاب به این جماعت پررو بنویسید چرا در دوره آن شیخی که به دلیل تکان نخوردن از روی صندلی‌اش زخم بستر گرفته بود از این حرف‌ها نمی‌زدید.حالا که رئیسی را نه در سبزه میدان بلکه در روستا‌های محروم باید دنبالش بگردید‌، از این خزعبلات سرهم‌بندی می‌کنید؟
مستوفیان
* ترامپ حاصل ۸ سال دیپلماسی اصلاح‌طلبان را در یک چشم برهم زدن پاره کرد و به سطل زباله ‌انداخت. اما شما ذره‌ای دشمنی بین اصلاح‌طلبان و ترامپ نمی‌بینید. پوتین برعکسِ ترامپ، در همین سال‌های برجامی، کاملا با سیاست‌های ایران هماهنگ بود‌، اما اصلاح‌طلبان به خونش تشنه هستند. علتش این است که اصلاحاتچی‌ها به دوستی‌ها و دشمنی‌های کور مبتلا شده‌اند و با این کور‌چشمی تاکنون هزینه سنگینی روی دست مردم و نظام گذاشته‌اند.
موحد
* در حالی که آمریکا با تمام توان از اوکراین پشتیبانی می‌کند، اعراب خلیج‌فارس یکی پس از دیگری از طریق تماس با پوتین حمایت خود را از دولت روسیه پس از ماجرای واگنر اعلام می‌کنند. کار آمریکا به جایی رسیده که حتی حکومتی چون بحرین نیز بی‌توجه به نظرات آمریکا از روس‌ها حمایت می‌کند‌، اما در داخل ایران واقعا خجالت‌آور است که عده‌ای از شیفتگان کدخدای مفلوک و در حال احتضار‌، همچنان سنگ ارباب خود را به سینه می‌زنند و ثناگوی ایشان می‌باشند؟
هوشیار
* برخی فکر می‌کنند امام حسین شهید شد چون امر به معروف کرد. در حالی که امام حسین شهید شد چون بقیه امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر نکردند. امروز هم اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر به حاشیه برود قطعا ارزش‌های اسلامی همه به قتلگاه برده می‌شوند.
همتی
* چند ماه از فرار شارمین میمندی نژاد سرکرده جمعیت موسوم به امام علی و همسرش به آمریکا می‌گذرد. با توجه به اینکه هر دو در دادگاه محکوم شده‌اند، چرا قوه قضائیه در مورد این پرونده توضیحی نداده است؟
ملایری
*واقعیت این است که بخشی از اختیارات حاکمیت به نهادی مثل اتاق بازرگانی سپرده شده که با ساختار و ترکیب فعلی دچار تضاد منافع است و فسادزا شده است. در جهت مردمی‌‌‌سازی اقتصاد، ما نیازمند یک تغییر اساسی در ساختار و ترکیب کنونی اتاق بازرگانی هستیم.
کاملی
*وزیر خارجه روسیه گفته است‌ کشورش دیگر نیازی ندارد همان سطح گذشته ارتباط دیپلماتیک را با غرب داشته باشد که تا قبل از حمله به اوکراین داشت. ‌ای کاش در کشور ما هم اصلاح‌طلبان به این درک و فهم برسند که غرب دوست هیچ کشوری نمی‌شود.
کردبچه
* شهید مطهری در کتاب جاذبه و دافعه امیرالمومنین چه زیبا گفته که حضرت علی(ع) مردی دشمن‌ساز و ناراضی‌ساز بود و این یکی دیگر از افتخارات بزرگ اوست. لذا دشمنانش، مخصوصاً در زمان خودش،‌ اگر از دوستانش بیشتر نبوده‌اند کمتر هم نبوده‌اند. با این مقدمه می‌خواهم عرض بکنم مسئولین جمهوری اسلامی از امام علی علیه‌السلام که بالاتر نیستند. اگر مسئولی گمان می‌کند بدون اینکه آب از آب تکان بخورد و یا به صورت اتوکشیده، می‌توان جامعه را از ولنگاری و فساد اخلاقی نجات داد باید بداند نسبت به اولیات راه حق و همچنین بدیهیات حکمرانی جاهل است.
یثربی
* سخنگوی سفارت چین در آمریکا مصاحبه کرده و گفته شرط انجام مذاکرات درسطوح بالای نظامی میان چین و آمریکا، برداشته شدن تحریم‌ها علیه پکن از سوی واشنگتن است. ولی در کشور ما آقای حسن روحانی اول همه چیز را نابود کرد سپس پای مذاکره رفت. در جواب منتقدین دلسوز هم گفت بروید به جهنم.
ملکی
* رئیس‌جمهور، کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات را مامور کرد تا گلایه‌های مردم درباره کندی اینترنت را بررسی و حداکثر تا یک ماه آینده نتیجه بررسی و راهکارهای رفع دغدغه‌های مردم را ارائه نمایند. ای کاش آقای رئیس‌جمهور برای دغدغه‌های رهبر انقلاب و مردم درباره مدیریت فضای مجازی هم مهلت یکماهه تعیین می‌کردند.
کلباسی
* یک خلأ بزرگی که در ساختارهای آموزشی و فرهنگی وجود دارد شاید این باشد که جامعه ما از شهدای بزرگ این کشور چه شهدای قبل از انقلاب مانند میرزا کوچک‌خان و رئیسعلی دلواری و چه شهدای پس از انقلاب مانند شهید همت، باکری، خرازی، صیاد و... اطلاع کمی دارند. بر همین اساس یکی از تلاش‌های دستگاه فرهنگی کشور باید فراهم کردن زیرساخت مناسب برای به تصویر کشیدن این رشادت‌ها و حماسه‌ها برای نسل امروز و فردا باشد.
عبدالملکی
*بنیاد جانبازان به جای اینکه خانم‌های جانباز را که تعدادشان نیز زیاد نیست از طریق تشویق و ترغیب وادار به تحرک و ورزش بکند در کمال تعجب شهریه ورزش از آنان دریافت می‌کند. حکایت ما جانبازان حکایت آن ضرب‌المثلی است که از درون ما را کشته از بیرون مردم را.
کریمی
*خیلی از تعمیـرکاران خودرو در حقیقت تعویض‌کار هستند یعنی به جای تعمیر قطعات خودرو، آن را تعویض و مبالغ هنگفتی از مشـتریان دریافت می‌کنند. چرا نظارت و کنترلی در کار نیست و تاوان بی‌انصافی و نابلدی برخی تعمیرکاران را مردم باید بدهند؟
راسخی
* خدا را شکر ارتباطات با کشورهای مختلف در سایه دیپلماسی فعال و پرنشاط دولت در حال انجام است و امروز به نتایج خوبی نیز رسیده است. اما خوب است که تیم اقتصادی دولت جدی‌تر پای کار بیاید و وضع اقتصادی کشور را بهبود ببخشد.
پناهی
* متولی جمع‌آوری وانت‌بارهای مزاحم در حاشیه خیابان‌های سطح شهر مثل خیابان پیروزی که هر روزه موجب اختلال ترافیک می‌شوند کیست؟ رعایت حقوق شهروندی ایجاب می‌کند که عوامل شهرداری در اجرای قانون کوتاه نیایند.
عاشوری

نام:
ایمیل:
* نظر: