kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۲۲۳
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰

 

مشاور عالی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح از آغاز ارائه تسهیلات خوداشتغالی به سربازان مهارت‌دیده خبر داد.
سردار موسی کمالی با اشاره به تسهیلات قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان برای سربازان ماهر به ایسنا گفت:‌ سال گذشته اعلام کردیم آن دسته از سربازان ماهر که در طول دوران خدمت خود، مهارتی را فرا گرفته و گواهی مهارت‌آموزی نیز دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت وام خوداشتغالی ثبت‌نام کنند.
کمالی با بیان اینکه پس از ثبت‌نام این افراد، اقدامات و بررسی‌ها برای اعطای وام آغاز شد، افزود: پرداخت تسهیلات مهارت‌آموزی سربازان وظیفه‌ای که سال گذشته درخواست خود را ثبت کرده بودند، در حال انجام است و تا پایان تیرماه ادامه دارد.
وی درباره رقم تسهیلات اعطایی به سربازان اظهار داشت:‌ تسهیلات اشتغال‌زایی سربازان ماهر در نوع خوداشتغالی به مبلغ حداکثر ۱۵۰ میلیون تومان به سربازان منقضی خدمتی که تاریخ ترخیص آنان کمتر از پنج سال باشد، اعطا می‌شود. مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سربازانی که قصد دارند برای بعد از خدمت خود اشتغال مناسبی داشته باشند، می‌توانند دوره‌های مهارت آموزی را حین خدمت طی کنند و تسهیلات اشتغال‌زایی نیز در راستای حمایت از آنها پرداخت می‌شود، ادامه داد: افراد در صورت هرگونه سؤال و مشکل، می‌توانند مراتب را از وظیفه عمومی استان محل سکونت خود پیگیری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: