kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۱۹۱
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۳
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: نمی‌توانیم در برابر فیلمی بی‌تفاوت باشیم که دختر به صورت پدر سیلی بزند و پدر فحش رکیک به فرزندانش بدهد و این رواج یابد و مجموعه‌های بین‌المللی هم جایزه بدهند.

به گزارش ایرنا، عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست هم‌اندیشی مدیران سکوهای اینترنتی و هنرمندان با‌ اشاره به مصوبه اخیر «شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه صوت و تصویر فراگیر»، گفت: متاسفانه فضای رسانه‌ای دقیقی درخصوص مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه صوت و تصویر فراگیر شکل نگرفت. مصوبه‌ای که هنوز از سوی ریاست جمهوری ابلاغ نشده و در فضای مجازی نیامده داوری‌های متعددی می‌شود و برخی شروع به جو ‌سازی می‌کنند در صورتی که اصل ماجرا چیز دیگری است.
خسروپناه خاطرنشان کرد: از خیلی سال‌ها پیش سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت‌های مختص خود را داشتند. مسئولیت‌هایی مانند مجوز به آثار سینمایی و موسیقی و سایر عرصه‌های هنری با وزارت ارشاد بود و از طرفی هم صداوسیما مسئولیت مجوز به سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی را بر عهده داشت.
خسروپناه با تاکید بر اینکه، برداشت منتقدین از تقسیم کار بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما در حوزه صوت و تصویر فراگیر، دقیق و درست نیست، ابراز کرد: لازم است تصور صحیحی که مدنظر قانونگذار بوده است، درست منتقل شود تا بسیاری از ابهامات برطرف شود.
خسروپناه با تاکید بر اینکه مسئله تعارض منافع و آگاهی بخشی بحث دیگری است و یکی از بحث‌های مهم در کنار امنیت شغلی مسئله فرهنگی است، ادامه داد: کسانی که من را می‌شناسند، می‌دانند که من فیلم‌بینی قهار هستم و سریال بسیار می‌بینم اما سریال‌هایی که جنبه فرهنگی و شناختی و تاریخی دارد حتی اگر غیرایرانی باشد و البته ایرانی‌ها را هم می‌بینم. مسئله زمانی است که فیلم و سریالی ساخته شود که آسیبی جدی به فرهنگ خانواده بزند. کانون ایرانی چه قبل از اسلام و چه پس از آن خانواده است. اما نمی‌توانیم در برابر فیلمی بی‌تفاوت باشیم که دختر به صورت پدر سیلی بزند و پدر فحش رکیک به فرزندانش بدهد و این رواج یابد و مجموعه‌های بین‌المللی هم جایزه بدهند.

نام:
ایمیل:
* نظر: