kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۱۷۷
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا:

 

به گفته رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا، موقعیت دلار آمریکا به‌عنوان ارز ذخیره جهانی در خطر است؛ زیرا دولت این کشور با انبوهی از بدهی روبه‌رو است.
به گزارش سایت دِیلی هادل، پل رایان، به‌تازگی در مصاحبه‌ای با سی‌اِن‌بی‌سی گفته است: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، گامی تأثیرگذار برای ممانعت از افزایش بدهی‌های این کشور برنمی‌دارد.
به گفته نماینده سابق ایالت ویسکانسین، آمریکا در آستانه یک بحران بدهی قرار دارد. بحرانی که ممکن است بر وضعیت دلار به‌عنوان غالب‌ترین ارز ذخیره جهان تأثیر منفی بگذارد.
رایان گفت: ما رهبرانی داریم که می‌گویند برای جلوگیری از بحران بدهی در این کشور کاری انجام نمی‌دهند. می‌دانیم که یک بحران بدهی در راه است و بایدن از این فاجعه استقبال می‌کند و اساساً توانایی ارز کشور ما را برای باقی ماندن به‌عنوان ارز ذخیره جهانی کاهش می‌دهد.
دولت آمریکا فقط در ماه گذشته، با افزودن حدود یک تریلیون دلار به بدهی خود، آن را به بیش از ۳۲ تریلیون دلار رساند. میزان بدهی دولت این کشور در اول ژوئن (۱۱ خرداد)، ۳۱ و 4 دهم تریلیون دلار بود.
پیش‌بینی می‌شود که دولت آمریکا، امسال ۶۶۳ میلیارد دلار بهره بدهی خود را پرداخت کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود بدهی ناخالص ملی آمریکا طی یک دهه تقریباً به ۵۲ تریلیون دلار افزایش یابد.
بنابر اعلام دفتر بودجه کنگره آمریکا، افزایش بدهی این کشور در درازمدت، اثراتی زیانباری بر اقتصاد آن خواهد داشت.
تصور نادرست
جدا شدن اقتصاد آمریکا از چین
رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا گفت که این کشور به‌جای فاصله گرفتن از چین باید به چرخه تأمین نیازهای خود تنوع ببخشد.
به گزارش راشاتودی، ویلیام برنز، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، طی سخنرانی در بنیاد دیچلی انگلیس در منطقه آکسفورد شایر گفت: بدتر کردن روابط با چین برای آمریکا منطقی نیست؛ چرا که از نظر اقتصادی دو کشور به‌شدت به هم وابسته هستند.
به گفته این مقام آمریکایی؛ چین تنها کشور در جهان است که هم به‌دنبال تغییر در شاکله نظام بین‌المللی است و هم به‌دنبال افزایش قدرت فنی، نظامی، دیپلماتیک و اقتصادی خود است.
وی توصیه کرد به‌جای فاصله گرفتن از چین، واشنگتن باید روی تنوع‌بخشی به چرخه نیازهای خود متمرکز شود.
به گفته رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، در دنیای امروز هیچ کشوری دوست ندارد در حوزه‌های مواد معدنی مهم و فناوری تحت سلطه یک کشور دیگر قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: