kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۸۰۶۰
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰
 
 
 
 
سرویس خارجی-
پس از انتشار تصاویری از نمای نزدیک بایدن و معلوم شدن ردّ ماسک بر صورت او، پزشکان کاخ سفید فاش کردند که رئیس‌جمهور آمریکا از یک بیماری تنفسی رنج می‌برد و مجبور است تا شب‌ها به هنگام خواب به صورت خود ماسک بزند. 
در تصاویری که سه روز قبل از رئیس‌جمهور آمریکا آن هم از یک نمای نزدیک گرفته شده، جو بایدن به سختی چشمان خودش را باز نگه می‌دارد و چهره‌اش بسیار خسته‌تر و پیرتر از آنی نشان می‌دهد که بتواند یک کشور را اداره کند. اما فقط پیری و حال نه چندان مطلوب عمومی او مطرح نیست و صحبت بیشتر از این‌هاست. وقتی بیشتر روی تصویر تمرکز کنید، ردی را بر روی گونه و فک او می‌بینید که حسابی در رسانه‌های خبرساز شد و شایعات فراوانی پیرامون آن به‌وجود آمد. کاخ سفید اما از دامنه‌دار شدن این شایعات بیم داشت و برای آنکه سریع‌تر افکار عمومی را تلطیف کند، در بیانیه علت این ردّ مانده به صورت را توضیح داد و از ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا به یک بیماری جدید و تازه دیگر خبر داد و فاش کرد که جو بایدن هنگام خواب نفس کم می‌آورد و مجبور است تا از ماسک ویژه اکسیژن استفاده کند تا مبادا در خواب جان بدهد!
به گفته پزشکان کاخ سفید، جو بایدن از یک دستگاه پزشکی برای درمان آپنه خواب، نوعی اختلال که منجر به قطع مکرر تنفس می‌شود، استفاده می‌کند. 
«اندرو بیتس» معاون سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در پاسخ به ابهام مطرح شده از سوی خبرنگاران گفت: «رئیس‌جمهور بایدن از سال ۲۰۰۸ درباره مسئله آپنه خواب و معاینات پزشکی مربوط به آن به طور کامل صحبت کرده است. او شب گذشته از دستگاه مخصوصی برای بهبود وضعیت تنفسی خود استفاده کرده است».
گفتنی است، آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب، اختلالی شایع در زمان خوابیدن است که با قطع کوتاه تنفس در طول خواب مشخص می‌شود. تحقیقات پزشکی نشان داده است که بدون درمان این بیماری، شخص ممکن است دچار فراموشی، خستگی و خواب‌آلودگی شود و در نهایت به دلیل فشار قابل توجهی که می‌تواند بر قلب وارد کند، منجر به بیماری قلبی عروقی شود.
اعلام نظر پزشکان کاخ سفید، موج جدیدی از خوراک سیاسی را برای رقیبان بایدن که همان حزب جمهوری‌خواه هستند را مهیا کرد. وضعیت بی‌ثبات بایدن در حوزه سلامت جسمانی و ذهنی فشار علیه او برای انصراف و عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2024 را افزایش داده است. پزشک سابق کاخ سفید در طول 6 ماه اخیر طی مصاحبه‌ای فراوانی ضمن تایید اختلالات جدی در وضعیت سلامت بایدن، خاطرنشان کرده که تیم پزشکی بایدن به صورت گسترده سعی در سرپوش گذاشتن بر وضعیت سلامت او دارند و مانع بازتاب حقایق می‌شوند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: