kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۹۳۶
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳
رسانه‌های اصلاح‌طلب از چه چیزی ناراحتند؟
رئیس ‌و نایب‌رئیس ‌شورای شهر تهران ضمن تکذیب شایعه استعفای علیرضا زاکانی، شهردار تهران علت این شایعه پردازی‌ها را عملکرد مثبت شهردار تهران و عیان شدن ناتوانی مدیریت شهری دوره قبلی دانستند.
 
 
 
سرویس اجتماعی-مهدی برازنده:
 
به گزارش کیهان، روز گذشته اخباری در برخی رسانه‌ها پیرو احتمال استعفای شهردار تهران و همچنین بازداشت یکی از اعضای شورای شهر مطرح شد که به سرعت در جلسه علنی روز گذشته شورای شهر تهران از سوی رئیس‌شورا تکذیب شد. البته این اولین شایعه و حاشیه‌‌سازی توسط رسانه‌های مدعی اصلاحات نسبت به مدیریت شهری کنونی نیست و چندین بار پیش از این نیز در مورد سلامتی رئیس‌شورای شهر و همچنین شایعه کنار رفتن شهردار تهران از سوی این رسانه‌ها منتشر شده بود. به نظر می‌رسد مجموعه اقدامات شهرداری تهران در حوزه‌های مختلف و خصوصاً حضور فعال و موثر شهردار تهران در مجمع عمومی متروپلیس در بروکسل بلژیک که واکنش معاندین را نیز در پی داشت و در خود بلژیک نیز سر و صدا به‌پا کرد، علاوه‌بر برانگیخته کردن عناصر ضد انقلاب در خارج از کشور، باعث ناراحتی برخی در داخل نیز شده است. در پی انتشار این اخبار با نایب‌رئیس‌شورای شهر تهران گفت‌وگو کردیم.
پرویز سروری درباره ماجرای شایعه‌‌سازی رسانه‌های اصلاح‌طلب در مورد شهردار و اعضای شورای شهر تهران به خبرنگار کیهان گفت: «این شایعه‌‌سازی‌ها طبیعی است، چهار سال شهر در رکود بود و دو سال است که شهر پر تحرک شده است و این موضوع سؤالاتی در ذهن مردم به وجود می‌آورد که چه اتفاقی افتاده؟ چرا شهر تا دیروز خاموش بود اما امروز در حال حرکت است، به ویژه به نظر می‌رسد در موضوع سوءاستفاده‌ها و کسانی که قبلاً از رانت‌های مختلف استفاده کرده بودند، امروز می‌بینند که راه رانت‌ها در حال بسته‌شدن است و طبیعی است که برخی واکنش‌های مختلف علیه شهردار نشان 
دهند.»
 کارآمدی امروز مدیریت شهری
 باعث سؤال در مورد ناکارآمدی دیروز شده است
سروری ادامه داد: «کارآمدی امروز، باعث ایجاد سؤال در مورد ناکارآمدی دیروز شده است. برای مردم سؤال است که چرا عده‌ای در حوزه حمل‌ونقل کار نکردند، چرا در حوزه رسیدگی به بافت فرسوده شهر اقداماتی انجام نشد، چرا در حوزه مدیریت پسماند و حوزه‌های مختلف اقدامی مشاهده نشد؟ طبق آماری که داده شده است، ما در همه‌جا روند کاهشی داشتیم و امروز روند فعالیت‌های مدیریت شهری رو به افزایش است.»
وی با بیان این‌که امروز مدیران شهری مدیرانی جهادی هستند، افزود: « امروز که شهردار جوان منطقه 18 در صحن شورا گزارش می‌داد، نشان داد یک جوان جهادی در قامت شهردار، مسائل مهمی را حل کرده است؛ مثلاً شن‌چاله منطقه 18 یکی از تهدیدات تهران به حساب می‌آمد و ممکن بود فاجعه‌ای به وجود بیاورد که خوشبختانه با همه فراز و فرودها این مسئله حل شد و امیدواریم تهدیدات این منطقه به فرصت تبدیل شود، منطقه 18 شهرداری تهران تبدیل به تفرجگاه مهم جنوب شهر تهران خواهد شد.»
 برخی بابت کارهایی که انجام ندادند
 از ما سؤال می‌کنند!
رئیس‌شورای عالی استان‌ها و نایب‌رئیس‌شورای شهر تهران در مورد مصادیق اقدامات دیگر مدیریت شهری که باعث تخریب و حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها شده است، بیان داشت: «گود بزرگ که در برج میلاد وجود داشت و نگرانی‌های زیادی به وجود آورده بود، خوشبختانه امروز رفع خطر شده است و ایضاً ظرفیت‌های جدیدی در این مکان درحال به وجود آمدن است. همچنین در رابطه با بافت‌های فرسوده شهر می‌بینیم که پروانه‌های ما در جنوب شهر توسعه پیدا کرده است. با نگاه به مجموعه این اقدامات، طبیعی است که امروز برخی به دنبال حاشیه‌‌سازی باشند و بابت کارهایی که خودشان انجام ندادند، از ما سؤال می‌کنند!»
سروری در مورد شایعه ارائه نامه استعفای شهردار تهران به وی و رئیس‌شورا تاکید کرد: «آقای دکتر زاکانی اهل استعفا نیست، آن‌هایی که آقای زاکانی را می‌شناسند، می‌دانند که زاکانی اهل عقب‌نشینی و نتوانستن نیست؛ ما شهرداری انتخاب کردیم که مرد و مردانه بایستد و با قدرت امور را جلو ببرد.»
تکذیب استعفای شهردار تهران
 از سوی چمران
گفتنی است، مهدی چمران، رئیس‌شورای شهر تهران نیز در حاشیه جلسه علنی دیروز شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: ما دیروز با آقای زاکانی جلسه داشتیم و چیزی مبنی بر استعفا نیامده و باید این مسائل از نظر قانونی پیگیری شود.
وی با بیان این‌که گفتند چون سه نفر در صحن شورا حاضر نیستند، بازداشت شده‌اند، تأکید کرد: آقای شربیانی با بنده تماس گرفت و پرسید با توجه به این‌که حالشان خوب نیست به صحن بیاید یا خیر؟ که ما گفتیم بیایند و آمدند.
چمران ادامه داد: آقای اقراریان هم برای حضور در قوه قضائیه اجازه گرفت و آقای کاشانی هم برای حضور در کربلا در روز عرفه اجازه کتبی گرفت که دعاگوی ما و دروغ گویان باشد.
رئیس‌شورای شهر تهران افزود: علت این مسائل معلوم است؛ وقتی دیده می‌شود عده‌ای کار می‌کنند، عده‌ای دیگر هم به جنب و جوش و تکاپو می‌افتند که نگذارند کار کنند؛ برای باغات هنوز لایحه‌ای نیامده و چیزی تصویب نشده و معلوم نیست از کجا خبر دارند می‌خواهیم چه کاری انجام دهیم و موارد متعددی مطرح می‌کنند که جای تأسف است. شهر ما مشکلات زیادی دارد و مشکل اتوبوس و مترو داریم و به عیان گفتیم و راه‌حل هم داده‌ایم که باید اجرا شود، اما متأسفانه به جای فرصت گذاشتن برای این مشکلات باید با این مسائل دست و پنجه نرم کنیم‌.
نام:
ایمیل:
* نظر: