kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۹۱۷
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳
 
 
 
شهرکرد- خبرنگار کیهان:
۷۲ زندانی جرایم مالی و غیر عمد از زندان‌های چهارمحال و بختیاری آزاد شدند و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
در آیین آزادی این زندانیان، محمد رزم رئیس‌کل دادگستری و رئیس ‌شورای قضایی استان با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی اظهار کرد: بر اساس اجرای سند تحول قوه قضائیه طرح پایش زندانیان با استفاده از اعمال مجازات‌های جایگزین حبس، رسیدگی به مشکلات زندانیان و فراهم آوردن زمینه استفاده مددجویان زندانی از تأسیسات ارفاقی در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد.
وی افزود: در این خصوص تلاش می‌شود تا زندانیانی که مراحل اصلاح خود را گذرانده و استحقاق برخورداری از شرایط عفو و تخفیف مجازات را دارند از زندان آزاد شوند.
رزم با بیان اینکه وجود زندان در جامعه به دلیل آثار تربیتی آن امری اجتناب‌ناپذیر است ابراز کرد: در جوامع مختلف زندان به عنوان ابزاری برای حفظ نظم و سلامت جامعه به کار گرفته می‌شود و در این میان افرادی که با بی‌توجهی به قانون موجبات برهم زدن نظم و انضباط اجتماعی را فراهم می‌آورند برای اصلاح و بازپروری به زندان فرستاده می‌شوند.
 وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه در برخی موارد حضور فرد در زندان آسیب‌هایی را متوجه او و خانواده‌اش می‌کند قانون‌گذار تسهیلاتی را ایجاد کرده است تا زندانیان مستحق بتوانند با استفاده از آن به زندگی عادی خود بازگردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: