kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۸۸۶
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳

 

مشهد- خبرنگار کیهان: 
معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: روند رشد در بخش صنعت کشور بر اساس گزارش بانک مرکزی جهشی بوده است که رشد آن پارسال پنج برابر متوسط این حوزه در هشت سال گذشته بوده است.
به گزارش ایرنا، محمد مهدی برادران در مراسم گرامیداشت روز ملی اصناف در مشهد افزود: رشد صنعت کشور طی سال گذشته ۹.۵ درصد گزارش شده است، در حالی که هدف‌گذاری در این بخش در سال گذشته هشت درصد بود، این رشد نشان می‌دهد که کشور از دوره رکود خارج و به دوره رشد وارد شده است.
وی به پیشینه ارزشمند اصناف در کشور ‌اشاره و بیان کرد: همه واحدهای صنفی در این کشور پیشینه و هویت قوی دارند که مهم‌ترین هویت آن داشتن مفهومی به نام روزی حلال و امانت‌داری است، ارزشمندی واحدهای صنفی در مشهد به سبب همجوار بودن بارگاه منور رضوی، امانت‌داری خوب آنها است که از این منظر الگوی کشور هستند.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت معدن و تجارت با موافقت رئیس‌جمهوری برای صنوفی که دایره خدمات‌رسانی گسترده‌ای دارند، روزهای دیگری جدا از روز ملی اصناف در سالنامه جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفت، چرا که نقطه قوت اصناف، تلاش برای خدمت است.
وی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های وزارت صمت را وجود کالاهای تقلبی ذکر و اضافه کرد: همواره مشهد پایین‌ترین نرخ کالاها را در کشور داشته و بازار این شهر رقابتی بوده است، لذا مهم‌ترین فرصت بهبود آن است که صنوف این شهر اعتباری که به‌دست آورده‌اند را با رقابت منفی حراج نکنند و جنس تقلبی و غیراستاندارد به فروش نگذارند.
برادران اظهار داشت: بر اساس قانون نظام صنفی و تکالیفی که در نظر گرفته شده است، باید بازرسی و نظارت توسط اتحادیه‌ها در سطح بازار انجام گیرد، ما نیز ترجیح می‌دهیم بدون دخالت دستگاه‌های اجرایی، بازرسان اتحادیه‌ها هم بر روند توزیع و عرضه کالا در بازار نظارت کنند و هم آموزش و تقویت واحدهای صنفی را برعهده گیرند، جوانان حوزه صنف باید توسط ریش سفیدان و پیشکسوتان این عرصه ارشاد شده و راه موفقیت را طی نمایند.

نام:
ایمیل:
* نظر: