kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۸۰۱
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۹
 
 
کمیته هماهنگی مقاومت عراق با صدور بیانیه‌ای، نسبت به تمام شدن صبر این نیروها در برابر تجاوزات و ‌اشغالگری‌های آمریکا هشدار داد.
به دنبال ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و سردار «مهدی المهندس» به دست نیروهای ‌اشغالگر آمریکایی در عراق، خشمی در این کشور علیه ‌اشغالگران برانگیخته شد تا جایی که پارلمان عراق لزوم اخراج نیروهای آمریکایی را به عنوان یک قانون تصویب کرد. به هر حال در ۲۳ اوت ۲۰۲۰ (۲ شهریور ۱۳۹۹)، نیروهای آمریکایی از پایگاه تاجی خارج شدند و آن را تحویل نیروهای امنیتی عراق دادند. در ۲۸ اوت ۲۰۲۰ (۷ شهریور ۱۳۹۹) بود آمریکایی‌ها گفتند که انتظار می‌رود آمریکا یک‌سوم نیروهای خود را طی ماه‌های آینده از عراق خارج کند و... باری، هر چه شد آمریکایی‌ها در نهایت به طور کامل خارج نشدند و تنها اسم خود را عوض کردند! و حضور خود را ذیل عنوان مشاور ادامه دادند.
کمیته هماهنگی مقاومت عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «در سایه تحولات سیاسی و امنیتی و اقتصادی اخیر در کشور، هیئت هماهنگی مقاومت عراق بر نقش خود در اولویت بخشیدن به منافع کشور تأکید دارد.»
در این بیانیه آمده است: «یکی از دلایل توقف عملیات نظامی علیه حضور نظامیان آمریکایی در داخل عراق، توجه به اهمیت مرحله کنونی در کشور و ضرورت عبور از آن است. ما شاهد تداوم وجود پایگاه‌های نظامی و نیروهای رزمی و پرواز هواپیماهای نظامی از جمله هواپیماهای جاسوسی، در کنار نقش مخربی که سفارت شرور آمریکا در گسترش انحرافات اخلاقی بازی می‌کند هستیم.» در این بیانیه تأکید شده است: «ما شاهد تمام این اقدامات سفارت آمریکا علیه ارزش‌های اخلاقی و آداب و سنن مردم اصیل عراق در کنار محروم کردن آنها از خدمات‌رسانی به ویژه در زمینه انرژی برق هستیم. آمریکا گستاخانه، رهبران مقاومت را تهدید می‌کند و ما باید به وظایف مشروع و ملی خود درخصوص نشان دادن واکنش مناسب در صورت ادامه یافتن این تهدیدات عمل کنیم.» آن‌طور که مهر نوشته، در این بیانیه آمده است: «کمیته هماهنگی مقاومت عراق در سایه تلاش‌هایی که دولت این کشور قصد دارد انجام دهد، آخرین فرصت را برای توقف این تجاوزات می‌دهد. همگان باید بدانند که صبر ما حد و حدودی دارد و هر عملی، عکس‌العملی در پی خواهد داشت.»
آزادی ۳۵ هزار تروریست!
خبر دیگر از عراق آنکه یکی از اعضای گروه ائتلاف الفتح عراق با بیان این‌که در صورت تصویب قانون عفو عمومی در پارلمان عراق، ۳۵ هزار تروریست در این کشور آزاد می‌شوند، گفت: «تروریست‌ها در دوره گذشته جنایات فراوانی در عراق انجام داده و خون‌های فراوانی ریخته‌اند، از این رو ائتلاف سیاسی الفتح اجازه نخواهد داد چنین قانونی به این شیوه در مجلس عراق تصویب شود.» به گزارش ایرنا، «علی الفتلاوی» عضو ائتلاف سیاسی الفتح افزود: «کسی که با قانون عفو ‌عمومی موافقت کند، باید با تمام مردم به ویژه پس از خون‌هایی که به دست گروه تروریستی داعش بر زمین ریخته شد و جنایات تروریستی که علیه عراقی‌ها انجام شد، مقابله کند.»
نام:
ایمیل:
* نظر: