kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۷۰۰
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۹
رئیس‌سازمان بورس کشور و هیئت همراه، ضمن بازدید از شرکت فولاد آلیاژی ایران، طی نشستی با هیئت مدیره و مدیران شرکت فولاد آلیاژی ایران در جریان عملکرد فولاژ در سال گذشته قرار گرفت.

رئیس‌سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با اشاره به توانایی صنعت فولاد آلیاژی در کمک به سایر صنایع و ارزش افزوده بالای این صنعت گفت: خروج از خام‌فروشی و رفع نیازهای داخلی و توجه به صادرات از دو جهت برای ما حائز اهمیت است.
دکتر عشقی در توضیح این مطلب افزود: اولا فولاد آلیاژی ایران یک شرکت بورسی و مورد توجه بازار سرمایه است و لذا توسعه این شرکت برای ما اهمیت دارد. نکته دوم عرضه کالا و محصولات در بورس کالا است که نگاه دقیق و درستی در مورد فروش محصولات وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه قیمت‌گذاری دستوری مانع رشد صنعت است گفت: ما هرچند دنبال آزاد‌سازی بی‌قید و شرط قیمت‌ها نیستیم و معتقدیم باید سامانه‌های نظارتی را تقویت کنیم ولیکن به دنبال بازاری شفاف و منصفانه هستیم که همه دسترسی یکسان به کالا داشته باشند.
وی ادامه داد: قیمت‌گذاری دستوری موجب عرضه کالای بی‌کیفیت می‌شود و شرکت فولاد آلیاژی به علت داشتن ارزش‌افزوده بالا برای بورس
اهمیت دارد.
در ادامه رئیس ‌هیئت مدیره در این نشست ضمن بیان عملکرد این شرکت گفت: علی‌رغم قطعی برق در تابستان سال گذشته، موفق به فروش
445 هزار و 288 تن محصول شدیم؛ در حالی که طی سال ۱۴۰۰ به میزان
432 هزار و 538 تن محصول فروخته بودیم و توانستیم فروش خود در این مدت را
3 درصد افزایش دهیم.
 دکتر عباسعلی منصوری درخصوص مبلغ فروش فولاژ طی دو ماهه ابتدایی امسال گفت: مبلغ فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران طی دو ماهه ابتدایی سال جاری، 26 هزار و 524 میلیارد ریال بوده که با افزایش 22 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل (21 هزار و 715 میلیارد ریال) همراه بوده است.
وی با بیان اینکه سود خالص شرکت فولاد آلیاژی ایران طی پنج سال گذشته با جهش چشمگیری همراه بوده است، افزود: این رقم  در سال گذشته به مبلغ 45 هزار و 962 میلیارد ریال رسیده است.
منصوری در ادامه به بازدهی سهام فولاژ در بورس اشاره کرد و گفت: بیشترین بازدهی سهام شرکت‌های فولادی در سال 1401، متعلق به شرکت فولاد آلیاژی ایران با نماد «فولاژ» به میزان 124/25 است.
وی ضمن اشاره به طرح‌های توسعه‌ای شرکت فولاد آلیاژی ایران، یادآور شد: پروژه تولید وایر و کلاف در قطرهای 5/5 تا 16 میلی‌متر و با ظرفیت
400 هزار تن‌، اشتغال‌زایی بالغ بر 200 نفری را به همراه
خواهد داشت.
منصوری همچنین به پروژه یزد یک با هدف تولید 700 هزار تن
بیلت فولادهای مهندسی و آلیاژی اشاره کرد و گفت: این پروژه، اشتغال‌زایی مستقیم بالغ بر 500 نفر را به همراه خواهد داشت و بدون شک اجرای طرح‌های توسعه‌ای مجموعه، علاوه‌بر افزایش تولید، منجر به رونق اشتغال‌زایی در منطقه و سودآوری هرچه بیشتر برای سهام‌داران شرکت
خواهد شد.
در پایان، منصوری به عنوان رئیس ‌هیئت مدیره شرکت فولاد آلیاژی ایران راهبرد اصلی این شرکت را فروش حداکثری در بورس اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: