kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۶۹۶
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۹
براساس داده‌های مرکز آمار: طی دو سال اخیر
رشد اقتصادی سالانه در دولت سیزدهم در مقایسه با دولت قبل بیش از ۲ برابر شده است. مرکز آمار با اعلام جزئیات نرخ رشد اقتصادی کشور در سال گذشته، از پیشتازی بخش صنعت در بین بخش‌های اقتصادی کشور خبر داد.

به گزارش فارس، با گذشت دو سال از عمر دولت سیزدهم، عملکرد اقتصادی دولت در زمینه‌های مختلف می‌تواند مورد ارزیابی قرار بگیرد، یکی از موضوعاتی که در دو سال گذشته تغییرات زیادی نسبت به دولت قبل دارد، رشد اقتصادی است. در مقایسه با دولت قبل رشد اقتصادی سالانه کشور در دولت سیزدهم بیش از دو برابر شده است. متوسط رشد اقتصادی سالانه کشور در هشت سال دولت روحانی دو و دو دهم درصد و در دو سال نخست دولت رئیسی چهار و دو دهم درصد بوده است.
مرکز آمار همچنین رشد بخش‌های مختلف اقتصاد کشور در زمستان سال گذشته را نیز اعلام کرد که طبق آن رشد بخش صنعت دورقمی شده و به حدود 12 درصد رسیده است. رشد بخش صنعت در زمستان سال گذشته از سال ۱۳۹۶ تاکنون بی‌سابقه است. علاوه‌بر مرکز آمار ایران، بانک مرکزی نیز با انتشار آمار مربوط به رشد اقتصادی از تداوم رشد مثبت اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱ خبر داد. براساس این گزارش تحقق رشد اقتصادی چهار درصدی در سال ۱۴۰۱ در امتداد رشد اقتصادی چهار و چهاردهم درصدی سال ۱۴۰۰، حکایت از تداوم رشد قابل قبول فعالیت‌های اقتصادی در کشور دارد. به طوری که رشد تولید ناخالص داخلی در تمام فصول سال ۱۴۰۱ از روندی صعودی برخوردار بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: