kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۷۶۲۷
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵
هیئت بانوان ایرانی در نشست شورای حقوق بشر تاکید کرد
هیئت بانوان ایرانی در پنجاه و سومین نشست شورای حقوق بشر تاکید کرد که تحریم‌ها و اقدامات قهری و غیرقانونی یک‌جانبه مخل رشد و شکوفایی زنان در عرصه‌های مختلف است.

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست تعاملی با «کارگروه تبعیض‌ علیه زنان و دختران» که ذیل دستور‌کار پنجاه و سومین نشست شورای حقوق بشر برگزار شد، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران قائل به کرامت ذاتی زنان بوده و اصول ۲۰ و ۲۱ قانون اساسی بر برابری همه اعم از زن و مرد تأکید دارد.
به گزارش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، خدیجه کریمی با تفکیک موضوع تبعیض در سطوح ملی و بین‌المللی، پایان دادن به عضویت قانونی جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون مقام زن در خلال نشست دسامبر ۲۰۲۲ را مصداق اعمال تبعیض علیه زنان و مشخصا زنان ایرانی عنوان کرد.
کریمی تاکید کرد: علی‌رغم این تبعیض آشکار و غیرقانونی، جمهوری اسلامی ایران، توانمند‌سازی زنان و دختران را با سرعت و جدیت بیشتری پیگیری کرده است.
وی، ارتقای ‌اشتغال و کارآفرینی پایدار زنان، توسعه اقدامات آموزشی و بهداشتی در تمامی مناطق شهری و روستایی، حمایت از زنان سرپرست خانوار و مواردی از این دست را از جمله دستاوردهای ایران در حوزه مبارزه با فقر و تبعیض علیه زنان عنوان کرد و گفت: این دستاوردها در شرایط تحریمی علیه کشور و علی‌رغم اقدامات قهرآمیز و غیرقانونی یک‌جانبه که مخل ریشه‌کنی فقر و شکوفایی زنان و دختران ایرانی بوده، به دست آمده است.
هیئت بانوان جمهوری اسلامی ایران مرکب از نمایندگان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، ستاد حقوق بشر، مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه به منظور روشنگری درخصوص تصویر و جایگاه واقعی زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین مطالبه‌گری حقوق جامعه زنان ایرانی از جامعه بین‌المللی به نشست ۵۳ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به ژنو عزیمت کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: