kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۶۲۸۵
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸

 

جمعیت زنان زندانی در آمریکا به‌عنوان کشور دارنده رتبه نخست بالاترین جمعیت زندانی در جهان در حال افزایش است و زنان رنگین‌پوست سهم نامتناسبی از جمعیت زندانیان را به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، گزارش «آسوشیتدپرس» حاکی است، شمار زنان زندانی در آمریکا که در پی شیوع کرونا کاهش قابل‌توجهی یافته بود، با بازگشت نظام قضایی این کشور به روال معمول خود شاهد افزایش جمعیت زنان زندانی است.
زنان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار در آمریکا با نرخ بالاتری در مقایسه با همتایان سفیدپوست خود زندانی می‌شوند و به شکل نامتناسبی تحت‌تاثیر پیامد‌های ناشی از حبس قرار می‌گیرند.
براساس داده‌های وزارت دادگستری آمریکا، تعداد زنان زندانی در این کشور از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ حدود ۳۰ درصد کاهش یافته و به ۱۴۶ هزار نفر رسید، اما جمعیت زنان زندانی در این کشور در حال بازگشت به سطح قبل از شیوع کروناست.
براساس آمار مذکور، حدود ۵۸ درصد از زنان در زندان‌های ایالتی یا فدرال آمریکا، والدین کودکان خردسال هستند؛ زنان سیاه‌پوست و لاتین‌تبار در حالی نسبت به زنان سفیدپوست با نرخ بالاتری از زندانی شدن مواجه هستند که عمدتا دارای فرزند هستند.
یک استاد دانشکده مددکاری اجتماعی دانشگاه شیکاگو که درباره وضعیت زنان به حاشیه رانده‌شده به‌ویژه زنان زندانی تحقیق می‌کند، گفت: زنان زندانی معمولا نان‌آور خانه هستند، به این معنی که با زندانی شدن آنها، کودکان‌شان اغلب آواره می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: