kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۷۲۸
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵
 
 
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش ملی قهرمانان خط‌شکن با بیان اینکه جهاد و شهادت حادثه متوقف شده‌ای نیست و هرگز به تاریخ نمی‌پیوندد، گفت: جهاد و شهادت جاری است، در یمن می‌جنگند، جوانان لبنانی در کمین متجاوزان صهیونیست و برای پیکار شرافتمندانه لحظه شماری می‌کنند، در سوریه، افغانستان و پاکستان این روحیه جاری است و می‌گویند ما با تکیه بر مجاهدان جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌ایم. این روحیه جوانان ما را صاحب بهجت و طراوت کرده است.
دومین همایش ملی قهرمانان خط‌شکن ویژه فرماندهان گردان‌های رزمی دوران دفاع مقدس با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمعی از مقامات لشکری و کشوری و فرماندهان گردان‌های رزمی دوران دفاع مقدس در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
به گزارش مهر، سرلشکر سلامی در این همایش گفت: سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، یک رخداد عظیم در تاریخ کشور پس از انقلاب اسلامی می‌باشد. سوم خرداد، سالروز آزادی ستاره درخشان سپهر دفاع روی زمین، سالروز سند اراده و همت بلند ایران سربلند برای حفظ آب و خاک این سرزمین مقدس، سالروز فتح خرمشهر و بازگرداندن آن به پیکر ایران اسلامی است.
فرمانده کل سپاه افزود: سالروز آزادسازی خرمشهر، سالروز درخشش جهاد، شهادت‌طلبی و درخشش اصحاب عاشوراست. سوم خرداد در چهل و یک سال پیش یکی از زیباترین روزهای این ملت بود. شهیدان بزرگی که در آن سرزمین و دیار به شهادت رسیدند یادشان در قلب، خاطره، اذهان و تاریخ پیش رونده این امت با اعتبار و احترام گرامی داشته خواهد شد. نمونه این شهیدان والامقام شهید سرلشکر پاسدار عزیز حاج احمد کاظمی است که صدای او در لحظه آزادی خرمشهر، صدای ماندگار مقاومت ما است. شهید دست از تن جدا حاج حسین خرازی که همچنان قهرمانی‌ها، جانبازی‌ها، سخاوت‌ها و صلابت‌های این مرد تاریخ، تندیس زنده فضیلت را در برابر چشمان ما مجسم می‌کند. سپهبد پاسدار قهرمان، مرد عرصه‌های شکست دادن قدرت‌های به ظاهر بزرگ، مرد حقیر کردن امپراطوری‌های بزرگ، قاسم سلیمانی، شهدایی که خانواده‌هایشان در این همایش حضور یافته‌اند و آن‌هایی که فرصت حضور پیدا نکرده‌اند، همه این‌ها پیکره واحد و اصحاب عاشورا هستند.
وی بیان داشت: شهدا زندگان حقیقی بشریت هستند، الی‌الابد زنده‌اند و در نزد خداوند روزی می‌خورند. یادشان برای همیشه گرامی داشته خواهد شد. شهادت و جهاد حادثه متوقف شده‌ای نیست و هرگز به تاریخ نمی‌پیوندد. قهرمانان و کسانی که روح ایستادگی را جاری کردند نمی‌میرند، شناسنامه‌هایشان باطل نمی‌شود، چه در حیات ظاهری باشند چه چشم فرو بسته باشند شاهد، حاضر، ناظر و زنده هستند. جنگ چیزی نیست که وقایع‌اش در درون خودش دفن شود.
سرلشکر سلامی ادامه داد: اگر یک کشور و ملت در لحظه حساس تاریخ از هویت، استقلال، عظمت، فرهنگ و میراث ماندگار همیشگی سرزمین خود دفاع نکند، برای همیشه از تاریخ حذف خواهد شد. اسیر، ذلیل، تسلیم، فقیر و عقب مانده می‌شود، هویت و سرمایه‌های مادی و معنوی‌اش ممکن است برای همیشه به یغما برود
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ارزش جهاد و شهادت با زمان کم نمی‌شود. این مشعل کم‌فروغ نمی‌شود، مثل خورشید درخشان است، هدایت آور است، قدرت می‌بخشد، این ارزش شهادت است.
وی گفت: امروز در جمع مردانی هستیم که به مرگ در راه خدا لبخند می‌زدند و آرزویشان ملاقات با خدا بود. در مقابل دشمن کرنش نکردند. در قلب سخت‌ترین حادثه‌های نبرد بودند. در برابر امواج آتش بودند و در میان آتش حیات ملت را از درون زبانه‌ها بیرون کشیدند. این بزرگ‌مردان خطوط را می‌شکستند و هیچ مانعی جلودار آنها نبود.
سرلشکر سلامی بیان داشت: رزمندگان ما در کنار ولی امر مسلمین ماندند، برخلاف اصحاب سست عنصر صدر اسلام که ناجوانمردانه میدان جهاد را ترک می‌کردند یا به ائمه (علیهم‌السلام) نمی‌پیوستند، این دلاوران همه را جبران کردند.
فرمانده کل سپاه گفت: جهاد رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، جاری شد برای نسل‌های بعد از خودشان. جوانانی که قامت آن روز رزمندگان را دارند و از آنها عطر و طعم جهاد را گرفته‌اند و درآرزوی تباهی سپاه کفر هستند، تا زمان ملاقات فرا برسد و دوباره قدم‌های ثابت و مطمئن حرکت کند، سینه خاکریزهای دشمن را بشکافد و دشمن را فراری دهد، سرزمین‌های اسلام را آزاد کند و طواغیت را شکست دهد. جهاد و شهادت جاری است، در یمن می‌جنگند، جوانان لبنانی در کمین متجاوزان صهیونیست و برای پیکار شرافتمندانه لحظه شماری می‌کنند، در سوریه، افغانستان و پاکستان این روحیه جاری است و می‌گویند ما با تکیه بر مجاهدان جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌ایم. این روحیه جوانان ما را صاحب بهجت و طراوت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: خرمشهر آزاد شد و هنوز آزاد است، هر روز آزاد است. شرفی که رزمندگان آفریدند تکرار می‌شود. این مجاهدان راه خدا هر روز خط می‌شکنند. اگر آن روز خرمشهر را امن نکرده بودند، امروز نیز همچنان ‌اشغال شده بود. این بزرگ‌مردان اسباب آزادی این سرزمین مقدس هستند. کارنامه درخشان و دژ مستحکم امنیت ملت و زینت ولایت هستند. هنوز خطوط را حفظ می‌کنند، امن می‌کنند، شهیدان زنده‌اند و این کشور که امروز رو به پیشرفت است، مدیون مجاهدت‌های این عزیزان است. پیشانی‌بندها در جبین است. امروز آثار جهاد و شهادت رزمندگان را در عقب‌نشینی دشمن از سرزمین‌های اسلامی می‌بینیم. افسردگی صهیونیست‌ها و ناکامی آمریکایی‌ها و قدرت ملت ایران را می‌بینیم.
سرلشکر سلامی گفت: آزاد‌سازی خرمشهر برگی از تاریخ است که هرگز فراموش نمی‌شود. مگر عاشورا را فقط متعلق به آن زمان می‌دانند؟ عاشورا هر سال با همان شکوه و معنویت تکرار می‌شود و تاثیراتش دائمی و ابدی است‌. حماسه سوم خرداد هم این‌چنین است. در اسناد تلاش می‌کنند تا این حریت و فضائل فراموش نشود و منتقل شود که این کار زیبا و مؤثری است.
نام:
ایمیل:
* نظر: