kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۶۶۰
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
وزارت اطلاعات:
روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد: با عنایات الهی و تلاش‌های مستمر سربازان گمنام امام زمان (عج)، پروژه‌ بزرگ یکی از سازمان‌های جاسوسی بیگانه برای دست‌اندازی به اطلاعات مترددین ایرانی به خارج از کشور، کشف و عوامل آن بازداشت شدند.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند که در جریان تعقیب دائمیِ اهداف و اقدامات اطلاعاتی- عملیاتی سازمان‌های جاسوسی متخاصم، اطلاعاتی از تمرکز خاص و سنگین یکی از سرویس‌ها بر ایرانیانِ متردد به خارج از کشور به دست آمد. ادامه‌ رصد و جمع‌آوری‌های اطلاعاتی در محیط بیگانه، روشن ساخت که از میان مترددین ایرانی به خارج، افراد دارای مسئولیت در مناصب مختلف یا دسترسی به اطلاعات مهم در نهادهای حساس کشور و دارندگان تخصص‌های ویژه در رشته‌های مختلف، مورد رصد متمرکز سرویس مورد بحث قرار می‌گیرند. با حصول اطلاعات پیش‌گفته، اقدامات گسترده‌ اطلاعاتی، ضداطلاعاتی و فنی در داخل و خارج از کشور در دستور کار قرار گرفت و نهایتاً منجر به شناسایی شبکه‌ای از رابطین و عوامل اجرایی در چندین سازمان و دستگاه کشور شد.
وزارت اطلاعات ادامه داد:
بر اساس اطلاعات حاصله، ساز و کار جمع‌آوری اطلاعات به ‌این ترتیب بوده است که سازمان جاسوسی بیگانه، نام افراد هدف از میانِ ایرانیانِ متردد به خارج از کشور را به یک سرپُل اعلام می‌کرده است. آن سرپُل، اسامی را به مرتبطین خود ابلاغ می‌کرد و هر یک از آنها به نفر بعدی منتقل می‌کردند تا نهایتاً به متصدیان سامانه‌های اداری در چندین سازمان کشوری می‌رسید. این متصدیان با استفاده‌ غیرقانونی و غیرمجاز از پایگاه‌های داده‌ در اختیار، اطلاعات موجود در آن پایگاه‌ها پیرامونِ فرد استعلام شده را استخراج و به رابط‌ها تحویل می‌دادند. رابط‌ها به همان ترتیبِ سلسله‌مراتبی اطلاعات را به سرکرده‌ شبکه و او به سازمان جاسوسی مورد بحث تحویل می‌داد. با توجه به اینکه افرادِ هدف و نوع اطلاعات جمع‌آوری شده پیرامون آنها گویای مقاصد عملیاتی دشمن علیه این افراد بود، لذا با کشف ابعاد موضوع و شناسایی عوامل اجرایی در داخل کشور، بلافاصله کلیه‌ دست‌اندرکاران شبکه اعم از سرشبکه‌ داخلی، رابط‌ها و متصدیان سامانه‌ها، با حکم مرجع محترم قضایی، بازداشت شدند.
وزارت اطلاعات ضمن تقدیر صمیمانه از کارمندان متعهد سازمان‌های ذی‌ربط که در مراحل شناسایی شبکه‌ خیانتکار، نهایت همکاری را به‌عمل آوردند، اعلام می‌نماید که اتکا بر «اطلاعات مردم پایه» همچنان عمده‌ترین راهبرد و بزرگتر‌ین رمز موفقیت وزارت اطلاعات در مقابله با دسیسه‌های گوناگون دشمنان این ملّت و در شناسایی عوامل ترور، خیانت به کشور، مفاسد اقتصادی و نفوذ است. بر همین مبنا از آحاد مردم شریف استدعا دارد که همچون گذشته، خادمان گمنام خود را در شناسایی عوامل خیانت، یاری و راهنمایی کرده و موارد مشکوک، به‌ویژه درخواست‌های غیرقانونی اطلاعاتِ پایگاه‌های داده را به ستاد خبری این وزارتخانه (113) گزارش فرمایند. همچنین به معدود فریب‌خوردگانی که به هر دلیل به دام دشمنان ملّت بزرگ ایران افتاده‌اند اعلام می‌نماید، راه برای بازگشت آنها، معرفی خویش و برخورداری از حداکثر گذشت و رأفت اسلامی باز بوده و به صلاح آنهاست که پیش از هدر رفتن فرصت‌ها، به مسیر ملّت باز گردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: