kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۵۴۳۸
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹
 
 
 
رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده قاچاق ۷۰ تن مرغ منجمد از مرز شلمچه از سوی دادستانی خرمشهر خبر داد.
علی دهقانی به میزان گفت: اواخر فروردین ماه سال جاری یک محموله مرغ منجمد قاچاق که در حال بارگیری برای خروج از کشور بود، در مرز شلمچه توسط نیرو‌های مرزبانی خرمشهر کشف و ضبط شد. بلافاصله پس از کشف این محموله، تحقیقات قضایی در راستای تعقیب عوامل دخیل در بزه، آغاز و متهمان با صدور قرار تامین کیفری مناسب روانه زندان شدند.
دهقانی افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی و با دستور مقامات قضایی شهرستان، محموله مکشوفه با نرخ مصوب دولتی بین مردم توزیع و وارد چرخه مصرف داخلی شد و وجه حاصل از فروش آن تا تعیین تکلیف نهایی پرونده به حساب اعلامی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی واریز شد.
وی ادامه داد: در کمتر از یک ماه با شناسایی و بازداشت ۱۰ متهم این پرونده که از استان‌های مختلف و اتباع بیگانه هستند، کیفرخواست در مورد ۱۳ نفر از متهمین این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب خرمشهر به اتهام قاچاق سازمان‌یافته صادر شد.
رئیس‌کل دادگستری خوزستان با بیان این‌که پرونده برای رسیدگی و صدور حکم مقتضی به دادگاه ذی‌صلاح ارجاع شده است، گفت: پرونده درخصوص عوامل دیگر دخیل در جرم مفتوح است.
وی ارزش ریالی محموله قاچاق را ۵۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: باتوجه به نیاز داخلی به این کالا و ضرورت توزیع متناسب با نیاز در کشور برای رفاه حال مردم، متهمان با سوءاستفاده از این موضوع قصد داشتند این کالا را پس از قاچاق به کشور همسایه، به چندین برابر قیمت به فروش برسانند که با ورود بموقع مرزبانی استان ناکام ماندند.
نام:
ایمیل:
* نظر: