kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۲۷۳۷
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۸
سردار سلامی: 
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آنها که می‌خواستند ایران را بی‌ثبات کنند امروز خود دچار بی‌ثباتی شده‌اند، گفت: با هدایت‌های الهی و برخلاف آمال و آرزوهای دشمن، صحنه به زیبایی تغییر کرد و امیدهای دشمنان به یاس و یاس مؤمنان همه تبدیل به امید شد.
 
 
 
 
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در جمع فرماندهان، مسئولین، مدیران و کارکنان ستاد فرماندهی کل سپاه یادآور شد: سال گذشته یکی از سرنوشت‌سازترین فرازهای تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی بود آنچه در فتنه پاییزی اتفاق افتاد یک رویداد غیر برنامه‌ریزی شده نبود، بلکه دقیقاً یک راهبرد جامع و برنامه کامل از آرایه‌های به‌هم‌بافته شده دشمنان اسلام و انقلاب در داخل و خارج از کشور بود که همه قدرت‌های باطل در یک محور با همه راهبردهای ممکن باهم تلاقی کردند تا انقلاب و نظام اسلامی را ساقط کنند.
وی آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، رژیم صهیونیستی و برخی مرتجعین منطقه، همراه با عناصر خودفروخته داخلی، فراریان و پناهجویان سیاسی در سایر کشورها و حتی کسانی که عمر سیاسی‌شان به اتمام رسیده بود را ائتلاف شوم دشمنان برای شکست دادن انقلاب و نظام و محو اسلام از صحنه سیاست کشور و در حقیقت به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران و رجعت به تاریخ ننگین گذشته قبل از انقلاب دانست و تصریح کرد: در فتنه اخیر دشمنان حتی ابایی نداشتند که اعلام کنند رسماً از براندازی حمایت می‌کنند، استراتژی تحریم تشدید شد؛ راهبردهای انزوا در قلب سیاست‌های دشمنان نسبت به جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و عملیات روانی سنگین جهانی علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی و قائمه آن یعنی رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و نیز رکن سدید انقلاب یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفت و حمله به رهبری عزیز که منشأ و مولد قدرت است آشکارا در دستور کار قرار گرفت.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبری برای انقلاب اسلامی و ایران آفرینش‌گر قدرت، روح‌افزا و آگاهی‌بخش است و انقلاب، اسلام و ایران عزیز همواره از او مشق ثبات قدم و استقامت پیامبری می‌یابد، تأکید کرد: رهبر بزرگوار انقلاب و ملت شایسته و بصیر ایران، تحریم، فشار، جنگ روانی، بی‌ثبات‌سازی داخلی، پناه دادن به معارضان و حتی تهدید به اقدام نظامی که در زمره ظرفیت‌های دشمن در عرصه این فتنه بود را با استقامت و پایداری خنثی و به شکستی خفت‌بار منتهی ساختند.
صبر و استقامت
کلید موفقیت و پیروزی جبهه مؤمنان
سرلشکر سلامی صبر و استقامت را کلید موفقیت و پیروزی جبهه مؤمنان دانست و با تأکید بر اینکه وعده‌های الهی تخلف‌ناپذیر هستند، به واقعیت‌های موجود در جبهه دشمن اشاره و گفت: به داستان امروز اروپا نگاه کنید، فرانسه که دست در دست معارضین انقلاب می‌گذاشت و با براندازان جلسه تشکیل می‌داد و مداخله‌جویانه عمل می‌کرد و حرف می‌زد، امروز رئیس‌جمهور آن سردرگم، با چالش‌های لاینحل رو‌به‌رو است.
وی تصریح کرد: امروز چهره فرانسه را با مکرون نمی‌شناسند، با خشونت و وحشی‌گری پلیس فرانسه علیه صدها هزار معترضی که ماه‌ها است در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه در اعتراض به سیاست‌های مکرون و دولت او به میدان آمده‌اند، می‌شناسند! این سرنوشت کسی است که بخواهد با اسلام درافتد و با محبان اهل‌بیت‌(ع) درگیر شود.
فرمانده کل سپاه در ترسیم وضعیت امروز جبهه دشمن افزود: به آمریکا هم نگاه کنید، آیا از آن جثه بزرگ و هیمنه ابرقدرتی امروز چیزی دیده می‌شود؟ چقدر از این کوه یخ ذوب شده است، چقدر حجم و قدرت آمریکا در جهان کوچک شده است، آن‌هایی که به دنبال رئیس‌جمهور آمریکا می‌دویدند و آنجا را پناهگاه سیاسی خود می‌دانستند و شیرازه حیات خود را به آمریکا متکی می‌کردند، امروز در حال فاصله گرفتن از کاخ سفید هستند؛ این واقعیت انکارناپذیر امروز است.
سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: به صهیونیست‌ها هم نگاه کنید، به خیابان‌های تل‌آویو آمده‌اند، همه به میدان اعتراض آمده‌اند برخی از آنها پیرمردها و کودکان هستند؛ این‌ها واقعیت‌هایی است که در طول عمر رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه دیده نشده بود.
وی با اشاره به بشارت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی در سال‌ها قبل مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، بیان داشت: پدیدار شدن فروپاشی درونی جامعه صهیونیستی و آشفتگی و هرج‌ومرج سیاسی در رژیم جعلی و کودک‌کش که مورد اذعان و اعتراف مقامات رژیم نیز قرار گرفته است، امروز به حدی رسیده است که مقام معظم رهبری فرمودند گویا خودشان عجله دارند و زودتر می‌خواهند بروند!
سرلشکر سلامی با محکومیت اقدام شیطانی اخیر رژیم صهیونیستی در هتک حرمت مسجدالاقصی و حمله به روزه‌داران و معتکفین ماه مبارک رمضان تاکید کرد: امروز در سرزمین‌های اشغالی شاهد بحران‌آفرینی‌های رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی برای نجات از باتلاق ناشی از اقدام انتفاضه و مقاومت فلسطین به‌ویژه نسل جوان غیرتمند در کرانه باختری و عمق شهرهای صهیونیست‌نشین و نیز بمباران غزه و جنایت پیشگیری وحشیانه علیه فلسطینی‌های مظلوم هستیم، اما آنها راه به جایی نخواهند برد.
ایران؛ کانون سیاست‌های منطقه‌ای
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آنها که می‌خواستند ایران را بی‌ثبات کنند امروز خود دچار بی‌ثباتی شده‌اند؛ ایران هم‌اینک کانون سیاست‌های منطقه‌ای و حتی در مقیاس وسیع‌تر جهان است و تأثیرات این کشور حتی تا تحولات شرق اروپا و شمال دریای سرخ و آمریکای لاتین و شرق آسیا پدیدار شده است.
سرلشکر سلامی حجم و شعاع قدرت انقلاب و نظام اسلامی را جهانی توصیف و خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی از فتنه‌های دشمن با آرامش و اطمینان عبور کرده است و حرکت به‌سوی سازندگی هرگز متوقف نشد و این برای سپاه پاسداران به‌عنوان فرزندان معنوی انقلاب و ملت شریف ایران بسیار افتخارآمیز است.
افول آمریکا غیرقابل ‌بازگشت است
وی با تأکید بر اینکه افول آمریکا غیرقابل‌بازگشت است و هر آنچه که دشمنان در تصور داشتند از هم گسست و متلاشی شد، افزود: گسستگی جبهه دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی به حدی است که امروزه حتی آمریکا هم نمی‌تواند از رژیم اشغالگر و موقتی صهیونیستی دفاع کند و صف کشورهای عربی برای عادی‌‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز به انتها رسیده است.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: با هدایت‌های الهی و برخلاف آمال و آرزوهای دشمن، صحنه به زیبایی تغییر کرد و امیدهای دشمنان به یاس و یاس مؤمنان همه تبدیل به امید شد.
فرمانده کل سپاه در ادامه با اظهار امیدواری نسبت به اینکه سال جدید سال درخشش‌های نوین و فتوحات بزرگ و عزت‌آفرین در تاریخ حیات جهان اسلام، ایران، انقلاب و به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود گفت: امسال برای سپاه پاسداران که تکیه‌گاه انقلاب اسلامی است، سال تولید قدرت است.
وی سپاه را نشانه و نماد صبر الهی در صحنه‌های سخت دانست و افزود: فلسفه سپاه ماندن در صحنه‌های سخت است، سپاه یک تفاضل دارد و آن ایستادگی شجاعانه در قلب مخاطرات است و سپاهیان صاحبان قلب‌های مطمئن در وسط میدان هستند؛ میدانی که تجلی و تولد روح و قدرت نافذ و برتر است.
سرلشکر سلامی صبر، نصر و ثبات قدم را عناصر اصلی قدرت سپاه قلمداد و با تأکید بر اینکه چرا دشمن نتوانست سپاه را در فهرست تروریست‌ها قرار دهد؟ تصریح کرد: وقتی سپاه حرکت می‌کند هیچ‌کسی قادر به توقف آن نیست، ما به اذن الهی با هدایت‌های فرمانده و مقتدای مقتدرمان و در وحدت، هماهنگی و هم‌افزایی با سایر نیروهای مسلح کشورمان پیروزیم، قدرت می‌‌سازیم، دشمن را در هم می‌شکنیم و با استقامت خود حرکت او را در توقف و ایستایی نگه می‌داریم.
وی با بیان اینکه سپاه سال جدید را با شهیدان شروع کرد و شهیدان مدافع حرم «میلاد حیدری» و «مقداد مهقانی» را در حمله جنایت‌کارانه صهیونیست‌ها به حومه دمشق سوریه، تقدیم امنیت ملت ایران و امت اسلامی نمود، خاطرنشان کرد: این دو شهید عالی‌قدر از نشانه‌های وعده‌های خدا است که ما می‌ایستیم، هر چه پیکرهای جوانان ما را روی دست تشییع کنند ما به شهادت حریص‌تر می‌شویم و این داستان ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: