kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۲۳۴۱
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۱

آمادگی فدراسیون فوتبال روسیه برای میزبانی از تیم ملی ایران

 
 
رئیس فدراسیون فوتبال روسیه گفت: علاقه‌مند هستیم با تیم ملی ایران در کشور خودمان بازی کنیم و به همین جهت تقویم را بررسی خواهیم کرد.
تیم‌های ملی فوتبال ایران و روسیه سوم فروردین‌ماه در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند. این بازی با نتیجه تساوی ۱-۱ به پایان رسید. روسیه که با حکم فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم است، همزمان طرح ادامه کار در فوتبال آسیا را دنبال می‌کند. بیش از یک سال از محرومیت فوتبال روسیه گذشته است و تیم ملی این کشور در این مدت با تیم‌های آسیایی قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، ایران و عراق بازی کرده است.
هرچند جدایی روسیه از فوتبال اروپا و انتقالش به فوتبال آسیا هنوز قطعی نیست اما «الکساندر دیوکوف» رئیس فدراسیون فوتبال روسیه می‌گوید این تیم انجام بازی‌های تدارکاتی دیگر را در نظر دارد و از تیم ملی ایران هم به‌عنوان یکی از حریفان آینده روس‌ها نام برد. دیوکوف در گفت‌وگو با سایت «اسپورت اکسپرس» در واکنش به احتمال رویارویی دوباره تیم ملی روسیه با ایران، گفت: ما یک بازی در تهران انجام دادیم و در مورد امکان بازی برگشت در روسیه صحبت کردیم. فدراسیون فوتبال روسیه علاقه‌مند به میزبانی از ایران در امسال یا سال آینده است. لازم است برنامه‌های طرف ایرانی با ما مطابقت داشته باشد. ما به تقویم نگاه خواهیم کرد.