kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۰۹۴۰
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵

نشست تروریست‌ها در آلمان و اعتراف به نقش داشتن در آشوب‌های اخیر در ایران

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک کومله در نشستی در شهر بن آلمان با تعدادی دیگر از فعالان تجزیه‌طلب دور هم جمع شدند و اعتراف کرد که آشوب‌های غرب کشور در ماه‌های گذشته از سمت احزاب تجزیه‌طلب ساماندهی می‌شد.

عبدالله مهتدی سرکرده گروهک کومله در نشستی به نام «ژن، ژیان، ئازادی» در شهر بن آلمان با تعدادی دیگر از فعالان تجزیه‌طلب دور هم جمع شدند، نکته قابل توجه اینجاست که کل سخنرانان سمینار که به نام زنان بود، همگی مرد بودند!
گروهک کومله و دموکرات کردستان که نقش اساسی در تحرکات ماه‌های گذشته در شهرهای مرزی کشور داشتند، تعارف را کنار گذاشته‌اند و پرچم اقلیم کردستان را که نماد تجزیه‌طلبی است در همه مراسم‌های خود استفاده می‌کنند.
مهتدی در این نشست اعتراف کرد که بسیاری از آشوب‌ها و اغتشاشات در شهرهای کردنشین از سوی مرکز همکاری احزاب کردستان ساماندهی شده بود.
سرکرده کومله با ادعای اینکه «ما دنبال فدرالیسم هستیم و آن را کتمان نمی‌کنیم و برای آن تلاش خواهیم کرد» در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت: «هنوز خیلی از احزاب و جریانات اپوزیسیون حاضر نیستند هویت‌های اتنیکی (قومی) و فرهنگ و زبانی را به‌ رسمیت بشناسند.»
عبدالله مهتدی که از روزهای ابتدایی اغتشاشات در برخی شهرهای کشور پای ثابت رسانه‌های معاند بود، از بنیانگذاران گروهک تجزیه‌طلب کومله است و چندین عملیات تروریستی را علیه رزمندگان جمهوری اسلامی در دهه 60 سازماندهی کرده است.
به گزارش تسنیم، از جمله جنایات این گروه، انفجار بمب در رژه نیروهای مسلح در مهاباد بود که طی آن 12 نفر از کودکان و زنان به شهادت رسیدند و
40 نفر از مردم بی‌گناه زخمی شدند.