kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۰۸۶۳
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۱
سرلشکر سلامی:‌
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چشممان را به روی مشکلات نمی‌بندیم و مشکلات اقتصادی و نوسانات ارز را درک می‌کنیم اما دولت و مسئولان در حال تلاش برای رفع آن هستند و ملت نباید تسلیم هیچ مشکلی شوند.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اختتامیه جشنواره ملی جهادگران که در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، گفت: در روزها و لحظه‌های بسیار معنوی، روحانی و آسمانی به سر می‌بریم و بهجت و نشاط معنوی و روحی بسیاری در جامعه ایمانی ما به واسطه اعیاد بسیار نورانی و خجسته ماه مبارک شعبان حاکم است.
به گزارش فارس، سرلشکر سلامی با بیان اینکه خوشحالم از اینکه در چنین روزی افتخار حضور در میان جوانان جهادگر را دارم، گفت: ما در همه بحران‌ها و چالش‌هایی که گاهی عرض و طول جهانی داشتند و پیکارهایی که گاهی نقطه تقارن و به هم پیوستگی همه قدرت‌های داخلی و خارجی برای درهم شکستن حرکت شگفت‌انگیز انقلاب اسلامی قرار داده بودند، با حضور جهادی جوانان مومن خود عبور کردیم. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها یک رویای راهبردی برای آمریکایی‌ها است، بیان کرد: آنها چون در میدان جنگ نظامی شکست خورده‌اند وارد این میدان شده‌اند و تمام ذخایر راهبردی خود را علیه ما به کار بسته‌اند. وی اظهار داشت: اولین آن صدام و متحدانش بودند و بعد از آن راهبرد تکثیر ویروس تکفیر در سرزمین‌های اسلامی برای کنترل ما بود که با مجاهدت‌های آن سردار بزرگ این توطئه هم خنثی شد. بعد از آن هم جنگ اقتصادی را آغاز کردند. ما در حال ساخت تاریخ هستیم و تاریخ یک واقعیت ساکن و ایستا در نقطه‌ای از زمان نیست بلکه یک جریان ممتد است. برخی از مقاطع تاریخ به‌اندازه تمام زمان ارزش حیاتی دارد و هر ملتی اگر به موقع عمل نکند ممکن است، نابود شود. سرلشکر سلامی گفت: شما در حال ساخت تاریخ فردای این کشور هستید و نسل‌های بعدی ایستادگی و بصیرت شما را تحسین می‌کنند. وقتی شما تاریخ صدر اسلام را می‌خوانید انسان‌هایی را که حق را می‌دیدند و آن را نفی می‌کردند، نفرین می‌کنید. ایستادگی در مسیر حق ساده نیست و این لحظات شب قدر انقلاب اسلامی است. ما در حال رقم زدن تاریخ هستیم و برای حاکمیت اسلام قدرت ‌سازی می‌کنیم تا مسلمین را از دست طواغیت نجات دهیم. فرمانده کل سپاه با اشاره به گسترش عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران به دریای مدیترانه و دریای سرخ خاطرنشان کرد: روزی ما در کرخه می‌جنگیدیم اما امروز ما در کنار مدیترانه و دریای سرخ هستیم و دشمن را تجزیه کردیم.
وی تصریح کرد: امروز دشمن مجبور است مستقیم وارد میدان شود و هفت هزار میلیارد دلار هزینه کند. تجزیه انرژی متراکم دشمن از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است و علاوه‌بر این دشمن ابتکار عمل را از دست داده است زیرا هرجا حضور دارد یک گروه در مقابل او قرار دارد.
دشمن قدرت منطق را نمی‌پذیرد
اما منطق قدرت را می‌پذیرد
سرلشکر سلامی زبان قدرت را تنها زبان قابل فهم توسط دشمنان دانست و تاکید کرد: جز با زبان قدرت نمی‌شود با مستکبران سخن گفت؛ چراکه دشمن قدرت منطق را نمی‌پذیرد اما منطق قدرت را می‌پذیرد. امروز می‌بینید تاثیر قدرت ما جهانی است. در قلب یک سرزمین جنگ و نا امنی ایجاد می‌شود و نتایج جنگ را به ما نسبت می‌دهند، وقتی یک رسانه از جایی فراری می‌شود و یک مقام تهدید می‌شود سریع نام ما را می‌برند.
وی افزود: امروز امن‌ترین کشتی در دریاها، کشتی است که پرچم ایران روی آن برافراشته است و این یعنی قدرت. شما ببینید وزیر خارجه سابق آمریکا می‌گوید از زمان شهادت سردار سلیمانی کابوس می‌بینم، این نشانه تاثیر جهانی قدرت ما است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جنگ‌های امروز چهره عوض کرده و جنگ و صلح به هم آمیخته شده است، خاطرنشان کرد: درست در زمانی که شما احساس صلح می‌کنید در حال نبرد هستید. هیچ کشوری نیست که در مرکز عملیات رسانه‌ای جهانی، در یک تهدید جنگ سخت و اطلاعاتی جهانی قرار داشته باشد و پیشرفت کند.
وی با اشاره به فعالیت‌های سپاه در عرصه سازندگی گفت: ما در سپاه بیش از 325 طرح بزرگ ملی را در اختیار داریم و این امکان وجود دارد که هر هفته یکی از آنها رونمایی شود.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما امروز می‌توانیم ماهواره‌ها را با رادار از زمین رهگیری کنیم، تصریح کرد: هنگامی که ما تحصیل می‌کردیم تصوری از این علوم نداشتیم اما امروز توسط شما جوانان این دستاوردها تحقق پیدا کرده است. امروز شما می‌توانید از فاصله هزاران کیلومتر دورتر هر کشتی در حال حرکت را بزنید و بعد می‌توانید نقطه اصابت به کشتی را نیز مشخص کنید تا خدمه کشتی آسیب نبینند. فرمانده کل سپاه افزود: موشک‌های کروز چون در سطح زمین حرکت می‌کنند مانند یک پرنده بال ثابت هستند و سرعت زیادی ندارند البته در نوع سوپرسونیک و مافوق صوت موشک‌های کروز هم توسعه پیدا می‌کند اما اینکه چگونه یک موشک بالستیک را با سرعت مافوق صوت هدایت کنید تا به یک کشتی در حال حرکت برخورد کند کار بسیار مشکلی است که ما تاکنون مشابه آن را در خارج ندیده‌ایم.
وی با اشاره به پشتیبانی دشمنان از ضد انقلاب و همکاری با آنان گفت: دشمنان در خارج به افرادی چسبیده‌اند که حیف است در این تریبون از آنها نام ببریم و می‌خواهند با این افراد انقلاب اسلامی ما را شکست دهند.
سرلشکر سلامی در پایان با اشاره به مشکلات کشور تاکید کرد:‌ چشممان را به روی مشکلات نمی‌بندیم و مشکلات اقتصادی و نوسانات ارز را درک می‌کنیم اما دولت و مسئولان در حال تلاش برای رفع آن هستند و ملت نباید تسلیم هیچ مشکلی شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: