kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۰۵۸۴
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
سردار حاجی‌‌زاده:
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان در حال حاضر ایران را به چشم ابرقدرت نگاه می‌کنند، گفت: امروز دشمن تشخیص داده ما خاکریز ضعیفی به نام اقتصاد داریم و از این ناحیه به ما حمله می‌کند.

سردار امیرعلی حاجی‌ زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نهمین یادواره شهید حسن طهرانی‌مقدم که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: خدا را شاکرم که در جمع شما نخبگان حضور پیدا کردم و باید از شما نخبگان هم تقدیر کنم و هم تبریک عرض کنم به‌خاطر همتی که دارید و یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می‌دارید.
به گزارش فارس، وی افزود: بعضی‌ها می‌گویند رسیدن به مقام شهدا و پیمودن راه مجاهدان استثنائی است، بله مقام شهدا را به هیچ وجه قادر نیستیم درک کنیم، ولی مسیری که طی می‌کنند برای هر کسی که دل در گرو این کار دارد، دست یافتنی است و اگر در این مسیر قدم بگذاریم خدا هم برکت می‌دهد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: بعضی‌ها تصور می‌کنند شهدا تارک دنیا هستند، در حالی که این‌طور نبود و شهدایی مثل حسن طهرانی‌مقدم اهل مسافرت‌، تفریح و زندگی عادی هم بودند.
سردار حاجی زاده بیان داشت: در اوایل انقلاب و سال‌های گذشته دشمنان از موضع قدرت با جمهوری اسلامی برخورد می‌کردند ولی امروز از موضع ضعف با جمهوری اسلامی جنگ را ادامه داده و برخورد می‌کنند، امروز هم از لحاظ اقتصادی با ما وارد جنگ شده و این مشکلات بیشتر به‌خاطر کوتاهی‌ها در دهه ۹۰ بوده است. برخی‌ها فکر می‌کنند وضعیت فعلی شکننده است ولی در سال‌های اوایل انقلاب وضعیت سخت‌تری را داشتیم و تمام دنیا علیه ما بسیج شده بود. شهید طهرانی‌مقدم تشخیص داد مهم‌ترین بخش زمین مانده کجاست و ورود کرد.
وی گفت: از اوایل انقلاب با تمام محدودیت‌ها امید به آینده و موفقیت زیاد بود و امروز کشورهای بزرگ محتاج ایران هستند چون روبه جلو حرکت کردیم و به کم قانع نبودیم. زمانی برای دشمنان مسئله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد موشک نقطه‌زن مسئله اول آنها شد و بعد دیدند پهپاد خطرناک‌تر است و اولویت آنها پهپاد شد و تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه افزود: دشمنان در حال حاضر ایران را به چشم ابرقدرت نگاه می‌کنند. امروز دشمن تشخیص داده ما خاکریز ضعیفی به نام اقتصاد داریم و از این ناحیه به ما حمله می‌کند. حل مشکلات اقتصادی به مراتب راحت‌تر از مسائل نظامی است. ان‌شاءالله شماها در زمینه‌های مختلف ورود کنید، کمک کنید و انتظار داریم مجموعه صنعتی امیرکبیر بخشی از مشکلات کشور را حل کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: