kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۰۴۲۰
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳

# پرسه ـ در ـ فضای ـ مجـازی

 

مسببان وضع امروز را بشناسیم
رضا شکیبایی: «از طرفی دلالی تحریم‌ بیشتر و جنگ می‌کنند و از سوی دیگر مشکلات اقتصادی ناشی از همین تحریم‌ها را ناکارآمدی می‌خوانند، بدون اینکه بگویند این نتیجه همان تحریمی‌ست که دلال‌ش بودند. تحریم را چه کشورهایی اعمال کردند؟ همان کشورهایی که خرج بَزَک این وطن‌فروشان را می‌دهند.»
وقتی قوی باشیم
یاس: «در تاریخ بنویسید: در حالی‌که دومین قدرت اقتصادی دنیا در عالی‌ترین سطح میزبان رئیسی می‌شود؛ هیئت اسرائیلی مفتضحانه از اجلاس اتحادیه آفریقا اخراج می‌شود!»
افول غرب
برومند: «سطح کنفرانس مونیخ در حد قر و ناز نازنین بنیادی و عکس یادگاری معصی علی نژاد و توهمات ربع پهلوی کاهش یافته است. چه بلایی سر اروپا آمده؟!»
تنها راه پایان یافتن جنایات صهیونیست‌ها
علی داداشی: «حمله به سوریه، به کشوری که درگیر زلزله و امداد رسانی به مجروحان این حادثه با چند هزار کشته است، به وضوح جانی بودن و حرامی بودن رژیم صهیونیستی را اثبات می‌کند. تا وقتی این غده سرطانی بر پیکره اسلام باشد، جنایاتش هم باقی‌ است. تنها راه رهایی از این جانیان، از بین بردن این غده سرطانی‌ است.»
اسرائیل را بشناسیم
سیه راضیه حسینی: «یه کشور زلزله اومده و چند هزارنفر جونشون رو از دست دادن؛ هنوز جنازه‌ها زیر آواره؛ مردم ‌مصیبت‌زده و بی‌پناهن؛ کمک‌ها کم و دیر می‌رسه و قلب مردم جهان به‌خاطر این حجم از مصیبت تو فشاره. تو چنین شرایطی فقط یه موجودیتِ رذل می‌تونه به این مردم بی‌پناهِ مصیبت‌زده حمله کنه؛ فقط اسرائیل.»
برسد به دست مسئولان راه و شهر‌سازی
امینی: «معمار نخبه ایرانی ساکن آمریکا، خانه‌ای ضد زلزله و ضد آتش، بدون هیچ‌گونه میخ و میلگرد و تیرآهن و پیچ و مهره، در مدت فقط سه ماه ساخته که تاکنون هیچ فردی در هیچ کجای جهان موفق به انجام آن نشده. این معمار نخبه به عشق میهن، به ایران برگشته تا این خانه‌ها رو در ایران بسازه و شیوه ساخت رو به مهندسان آموزش دهد! کاش مسئولان قدر این نخبه ایرانی رو بدونند و کاش مافیا اجازه بده این خانه‌ها در سطح وسیع ساخته بشن.»
سقوط
امیر سیاح: «برخلاف نظر دکتر رنانی عزیز، اولا جنبش به قول ایشان مهسا، از پایین به بالا نبود، از خارج به داخل بود. ثانیا ایشان این صفات جنبش را فراموش کرده‌اند: دریدگی لفظی و سکسی، توحش در قتل و جرح، ضدیت با ایران تاجایی که از باخت تیم ملی شادی‌کردند. این متن بیشتر سقوط خود دکتر رنانی بود.»
این سبک زندگی
ایرانی است؟
میرزائی با انتشار این تصویر نوشت: «کافه‌ها هر روز دارن خطرناک‌تر و احمقانه‌تر میشن. مثلا ما امروز تو بیل غذا خوردیم!»
خیلی تلخه
حسین صادقی: «قیمت سکه اینجوریه که دیگه مهم نیس خانواده‌ عروس چنتا سکه واسه مهریه تعیین میکنن، هر تعدادی تعیین کنن تو نمیتونی بدی.»