kayhan.ir

کد خبر: ۲۶۰۳۲۸
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹

ادعای تازه وزیر جنگ اسرائیل: ایران به ۵۰ کشور جهان سلاح صادر می‌کند

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ مدعی شد که ایران در حال فروش سلاح به بیش از ۵۰ کشور جهان است.
 
 
 
«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ در روز جمعه مدعی شد که ایران در حال فروش سلاح به بیش از ۵۰ کشور جهان است.
وی در ادامه تأکید کرد، در سال گذشته ایران به صادرکننده جهانی تسلیحات کشنده تبدیل شده است و با ۵۰ کشور جهان برای فروش سلاح به آنها در تماس است.
وزیر جنگ صهیونیست‌ها در ادامه با این ادعا که تهدید ایران در قاره‌ها و علیه ملت‌ها رو به افزایش است گفت: ایران پهپادهایی با برد ۱۰۰۰ کیلومتر به کشورهایی در شرق اروپا ازجمله بلاروس می‌فرستد و در گذشته نیز در آمریکای جنوبی همین کار را کرده است.
وی افزود: جامعه بین‌المللی باید متحد شود و گام‌های فوری و سریع برای توقف این معاملات تسلیحاتی و ایجاد یک مکانیسم مجازات مؤثر برای آن بردارد.
به گزارش فارس، روزنامه گاردین روز سه‌شنبه هفته پیش به نقل از مقام‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی شده ایران در حال ظهور به‌عنوان یک رهبر جهانی در تولید پهپادهای ارزان‌قیمت و مرگبار است. طبق این گزارش، تحلیلگران در آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در حال توضیح درباره این هستند که ایران چگونه از یک بازیگر منطقه‌ای در زمینه پهپادی به یکی از حامیان اصلی روسیه تبدیل شده است.
در کنفرانس امسال در مونیخ اشخاصی ازجمله «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، «بیل گیتس» میلیاردر آمریکایی و مؤسس شرکت مایکروسافت، «اورسولا فون‌درلین» رئیس کمیسیون اروپا و دیگر سران سازمان‌های اروپایی شرکت
خواهند کرد.