kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۹۹۰۲
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲

 

وزیر جهاد کشاورزی از آغاز کاهش قیمت ۳۴ قلم کالاهای اساسی با دستور رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: این کالاها به‌مدت سه ماه توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدون سود به فروش می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید جواد ساداتی‌نژاد همزمان با اجرای «طرح فجر تا فطر» در فروشگاه‌های زنجیره‌ای اظهار داشت: با توجه به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در سال جاری که در این ایام تقاضا برای کالاهای اساسی افزایش می‌یابد و به اوج خود می‌رسد با دستور رئیس‌جمهور برای رفاه حال هموطنان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌مدت حدود سه ماه 34 قلم کالای اساسی را با تخفیف و بدون سود به فروش می‌رسانند. وی افزود: کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای 34 قلم کالاهای اساسی را با 10 تا 25 درصد تخفیف اعمال می‌کنند تا بازار در ایام پایانی سال، عید نوروز و ماه مبارک رمضان آرامش و ثبات را تجربه
کنند.
وزیر جهاد کشاورزی با ابراز اینکه «امیدواریم که سایر فروشگاه‌ها نیز در این طرح همراهی داشته باشند» ادامه داد: همراهی خوبی از سوی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور وجود دارد و این طرح در سایر نقاط کشور نیز رواج دارد.
وزیر جهاد کشاورزی همزمان با آغاز این طرح در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در این طرح مشارکت داشتند حضور یافت و صحبت‌های مردمی را شنید.
بسیاری از مردم در صحبت با وزیر جهاد کشاورزی گفتند؛ «همزمان با حضور شما در فروشگاه‌ها، قیمت‌ها کاهش یافته و برچسب قیمت‌ها عوض شده است.» که وزیر جهاد کشاورزی نیز در پاسخ توضیح داد: کاهش قیمت کالاهای اساسی به‌دلیل آغاز طرح فجر تا فطر است و امیدواریم به‌مدت سه ماه کاهش قیمت‌ها ادامه داشته باشد. بر اساس این گزارش، بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی، این کالاها شامل گوشت منجمد، مرغ منجمد، قند و شکر، پنیر یو‌ـ‌اف، ماست کم‌چرب یک‌کیلویی، شیر نایلونی کم‌چرب، شیر بطری کم‌چرب، کره 100گرمی، روغن سرخ‌کردنی
810 گرمی، روغن پخت‌وپز 810 گرمی، حبوبات، ماکارونی، رب، تن‌ماهی، برنج، چای و برخی از کالاهای دیگر است که در فروشگاه‌های مختلف با توجه به برندهای متنوع، متفاوت است.

نام:
ایمیل:
* نظر: