kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۹۴۶۱
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳
 
 
 
وزیر بهداشت گفت: به دنبال این هستیم که هزینه خدمات بستری به حداقل رسیده و یا رایگان شود چرا که این یکی از راه‌های مناسب برای ارتقای سلامت مردم است.
به گزارش وبدا، بهرام عین‌اللهی دیروز (شنبه) در چهارمین روز از دهه فجر و سالروز میلاد مولای متقیان امام علی‌(ع) در آئین بهره‌برداری و افتتاح از پروژه‌های جدید بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام رضا‌(ع) شهرستان میامی استان سمنان اظهار داشت: دو هزار پروژه بهداشتی در چند ماه آینده در کشور افتتاح خواهد شد.
عین‌اللهی افزود: به دنبال این هستیم که هزینه خدمات بستری به حداقل رسیده یا رایگان شود چرا که این یکی از راه‌های مناسب برای ارتقای سلامت مردم است. وی تاکید کرد: پزشک خانواده فقط برای درمان نیست بلکه برای تشخیص و پیشگیری از هر نوع بروز بیماری احتمالی در خانوار با عزت ایرانی است.
وزیر بهداشت بخشی از بزرگ‌ترین دستاورد‌ها‌ی انقلاب اسلامی ایران را مربوط به حوزه سلامت توصیف و خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی وضعیت ایران با جمعیت ۳۰ میلیون نفری به گونه‌ای بود که در همه عرصه‌ها به ویژه حوزه سلامت وابستگی کامل به غرب داشت.قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد حضور پزشک‌های بی‌کیفیت هندی و پاکستانی در کشور بودیم به گونه‌ای که مردم در حوزه سلامت در فقر شدیدی به سر می‌بردند.
قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه غرب آسیا 
متعلق به ایران است
عین‌اللهی با تاکید بر اینکه امروز قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه غرب آسیا متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، گفت: امروز علی‌رغم همه تحریم‌های ناجوانمردانه نه تنها نیازهای خود را در حوزه درمان برطرف می‌کنیم بلکه مردم دیگر کشورها نیز برای درمان به ایران سفر می‌کنند. وی با بیان اینکه هیچ رشته پزشکی و پیراپزشکی و سلامت در کشور وجود ندارد که ما در آن فاقد نیروی انسانی کافی و با کیفیت باشیم،به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه دارو و دانش بنیان‌ها اشاره و عنوان کرد: ۹۸ درصد دارو در داخل کشور تولید می‌شود و حدود ۲۵ درصد حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان متعلق به عرصه سلامت جمهوری اسلامی است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دستاورد انقلاب ما حضور خادمان حوزه سلامت در مناطق محروم است، گفت: شبکه سراسری بهداشت به ویژه خانه‌های بهداشت و بهورزهای زحمت‌کش و سخت‌کوش در همه مناطق کشور حضور دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: