kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۹۲۷۵
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
 
 
مهدی جبرائیلی تبریزی
آقای دکتر پزشکیان یک پزشک است.ایشان می‌دانند که بین هر بیماری و نسخه تجویز شده باید تناسب وجود داشته باشد و ارائه سفارش‌های کلی و پر از ابهام هیچ دردی را دوا نمی‌کند. اما مع‌الوصف و الأسف ایشان از جمله افرادی است که با کلی‌گویی و مغالطه همواره به متهم کردن نظام و سیاست‌های کلی آن می‌پردازند و متاسفانه نه دلیل معقول برای ادعاهای خود اقامه می‌کنند و نه کسی از ایشان مدرک و سند می‌خواهد. در قضایای اخیر هم از آتش بیاران معرکه بودند که بدون اطلاع از واقعیت واقعه به کرات به تکرار ادعاهای بدون دلیل خود پرداختند.
درجدیدترین افاضات‌شان بیان فرموده‌اند: «وقتی در یک سازمانی، اداره‌ای، مجلس و یا وزارتخانه‌ای یک عده افراد باتجربه، توانمند، عالم و کارشناس حضور دارند ولی شما کار را به یک آدم صفرکیلومتر تازه‌وارد و آن هم از یک جای دیگر آمده واگذار می‌کنید، یعنی دارید در مقابل امر خدا می‌ایستید». اصل اینکه نباید با وجود فرد مجرب و توانمند، فرد بی‌صلاحیت منصوب شود درست است. اما سؤال این است که آیا این افراد در دولت فعلی پیدا شده‌اند و ایشان از انتصاب برادرزاده‌های فلان مسئول در بانک مرکزی که فاجعه به بار آورد، بی‌اطلاع بودند؟ 
اصلا این افراد چه کسانی هستند و منظور از«از جای دیگر آمده» چیست؟ البته این روش و منش اصلاحاتیان است وقتی در قدرتند همگان را سرکوب و منکوب می‌کنند و وقتی دستشان از قدرت کوتاه است‌، با حرفهای سفسطه‌گرانه رقیب را آماج تیرهای زهرآلود خود قرار می‌دهند.
از طرف دیگر خود ایشان گفته‌اند که عضو اکیپ مجلس در مورد برجام بودند اما به دلیل تخصصی بودن بحث زیاد متوجه قضایا نشده است. 
سؤال: جناب پزشکیان! شما که در مورد برجام چیزی متوجه نمی‌شدید چرا عضو کمیسیون برجام شدید؟ 
همچنین زمانی گفته بودند که «من در مورد برجام نظری ندارم اما FATF را قبول دارم». خب دکتر! شما عضو اکیپ بودید، چطور امکان دارد نظری نداشته باشید؟
آقای پزشکیان! شما در گفت وگو با یکی از سایت اصلاح‌طلب درباره تصویب دو لایحه مرتبط با FATF گفته بودید: «همین که نرخ دلار مرتب افزایش پیدا می‌کند و وضعیت معاملات ایران به این روز افتاده است، ریشه در عدم‌تصویب این لوایح دارد». «اگر FATF اجرا می‌شد دیگر پولی گم نمی‌شد». در حالی که اعتراف کرده بودید که؛ «از توافق اف‌ای‌تی‌اف سر درنمی‌آورم»!
پس با این منطق و مناط، خود شما یکی از مصادیق حضور در جایگاهی هستید که هیچ تجربه و علمی در مورد آن ندارید در حالی که برایش نسخه می‌پیچید.
مگر قرآن نمی‌فرماید: «وَ لا تَقْفُ ما لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَ الْبَصَرَ وَ الْفُؤادَ كُلُّ أُولئِكَ كانَ عَنْهُ مَسْؤُلاً».
آیا به خاطر تصویب برجام با وجود عدم علم‌، در روز حساب مسئول هستید یا نه؟
آقای پزشکیان! این آیه «لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُون‏» را خوانده‌اید. این کار‌، یکی از مصادیق ایستادن در مقابل امر خداست. 
ایشان در ادامه فرموده‌اند: «ما در پرتگاهیم، باید وحدت و انسجام داخلی ایجاد کنیم، وحدت و انسجام داخلی مال یک گروه، یک دسته و یک جناح نیست متعلق به کل مردم کشور یعنی کرد، ترک، لر، گیلک، بلوچ، عرب و فارس است یعنی متعلق به همه مردم. وقتی ما فقط یک جریان خاص و یک تفکر خاص را می‌پذیریم و جزو مردم می‌دانیم باز هم این عمل در مقابل این حرف خدا می‌ایستد و به لبه پرتگاه می‌رویم».
جناب پزشکیان آیا معنی «در لبه پرتگاه بودن» را می‌دانید؟ اگر منظور شما مشکلات اقتصادی است که اولا باید گفت وجود این مشکلات دلیل بر بحران نیست. ثانیا چرا هشت سال از دولتی که به دارایی کشور و مردم آتش زد، اعتراض نکردید؟ کجا بودید؟ چه اقداماتی در مجلس همسو انجام دادید؟ چرا دربرابر دلارها و طلاهای به چپاول رفته توسط عده‌ای کفتار صفت سکوت کردید؟ سکوت شما در قبال سفره‌ای که دولت وقت پهن کرد و عده‌ای له‌له زنان حریصانه آن را غارت کردند، چه معنی داشت؟
وانگهی شما که ادعای تجربه و کارشناسی دارید، متوجه نیستید که با این سخن به دشمن گرا می‌د‌هید؟ در حالی که سخن شما بی‌اساس و سند است. 
چه کسی مردم را به چند دستگی تقسیم کرده است و بین اقوام تبعیض قائل شده است؟ آیا خود این سخن شما حرکت بر روی گسل قومیتی نیست؟ آیا من و شما که از قوم ترک آذربایجان سرافراز هستیم، با قوم عزیز لر و کرد فرق داریم؟ فکر نمی‌کنید این افاضات ظاهری زیبا اما در باطن تحریک قومیت‌های متعدد است؟ 
اگر پذیرفتن یک تفکر‌، نادرست است‌، چرا در دولت قبل و دولت اصلاحات این ایراد را مطرح نکردید؟ مگر شما نبودید که ادعا می‌کردید؛ فقط اصلاح‌طلبان می‌توانند کشور را نجات دهند و بس. و همه را قلع و قمع کردید. به طوری که رهبر حکیم انقلاب همان زمان به این رویه انتقاد کردند. در ادامه می‌گویند: «باید با دنیا مدارا کنیم، نمی‌شود به همه فحش داد. بازهم در قرآن دستور است که « وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ» یعنی به آن‌هایی که غیر خدا را صدا می‌کنند، فحش ندهید. ما صبح و عصر و شام داریم فحش می‌دهیم مرگ بر فلانی، مرگ بر فلانی و مرگ بر فلانی خب آنها هم می‌گویند مرگ بر خودتان».
جناب پزشکیان اولا شعار«مرگ بر» فحش نیست. ثانیا همان قرآنی که ادعای حافظ بودن آن را دارید، آیاتی به همین مضمون دارد: قُتِلَ الْخَرَّاصُون‏- قُتِلَ الْإِنْسانُ ما أَكْفَرَهُ- قُتِلَ أَصْحابُ الْأُخْدُودِ.
آیا خداوند فحش داده است؟
ثالثا جناب پزشکیان این مردم انقلاب کردند و این حق آنان بود. آمریکا و نوچه¬هایش هموطنان شما را کشتند، از جوان، زن، کودک، رئیس‌جمهور، نخست‌‌وزیر و....
او ابتدا به ساکن کشته، اما این مردم را نمی‌کشد بلکه از خداوند برای قاتل گرگ‌صفت مرگ را طلب می‌کند. جناب پزشکیان! اگر خیلی روشنفکر هستید، بیایید از قاتل مردم کشورتان اعلام بیزارکنید نه اینکه.... اگر واقعا دلسوز این مردم هستید.
آیا منطقی نیست این سخن؟
جناب پزشکیان! ما به کدامین مقدسات فرانسه و کانادا و آلمان و... توهین کردیم که آنها به پیامبر و قرآن و مرجعیت ما اهانت کنند و شما به جای فریاد کشیدن بر سرشان، برای مردم نسخه راه و راهنما می‌پیچید؟
ملت همان‌هایی نیستند که شما در 13 آبان دیدید؟ یا ندیدید یا نمی‌خواهید ببینید؟
حداقل فرانسه را ببینید.
جناب پزشکیان قرآن می‌فرماید: « وَ لَنْ تَرْضى‏ عَنْكَ الْيَهُودُ وَ لاَ النَّصارى‏ حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدى‏ وَ لَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْواءَهُمْ بَعْدَ الَّذي جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ما لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَ لا نَصيرٍ».
و خودتان زمانی گفته بودید: «شعار لغو همه تحریم‌ها و بازگشت به همه تعهدات عملی نیست». این سخن شما با هدف لاپوشانی خطاهای دولت گذشته بود که با برجام به سرابی رسید و شما هیچ پاسخی به افکار عمومی نداشتید، الا همین حرفهای فرار به جلویی.
جناب پزشکیان! کلی‌گویی و ابهام‌آلود سخن گفتن روش مغالطه است و هیچ سودی ندارد مگر خودنمایی و سیاسی‌بازی. چیزی که همفکران شما سالهاست با آن حرف‌های صد من یک غاز‌، کشور را با چالش‌های متعدد مواجه ساخته‌اند. اگر نسخه کارشناسی دارید خودتان عمل کنید در مقام نمایندگی مردم. 
و کلام آخر اینکه کاش ایشان فرصت یک مناظره جانانه را برای این طلبه فراهم کنند تا بتوانیم از فرآیند رای‌گیری و ستادهای انتخاباتی تا قرآن و نهج‌البلاغه خوانی ایشان سخن بگوییم.
نام:
ایمیل:
* نظر: