kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۸۹۳۴
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱

 

«لوو» سرمربی جدید بلژیک؟
به گفته یک روزنامه بلژیکی، لوو در آستانه قبول هدایت بلژیک است.
به گزارش روزنامه بلژیکی Nieuwsblad، آیا یواخیم لوو دوباره سرمربی یک تیم ملی خواهد شد؟ این مربی ۶۲ ساله یکی از نامزدهای جانشینی روبرتو مارتینز در تیم بلژیک است. گفته می‌شود که لوو به همراه مائوریسیو پوچتینو، سرمربی پیشین تاتنهام و پاری سن ژرمن و آندره ویاش بواش در فهرست نهایی فدراسیون فوتبال بلژیک قرار دارند. یواخیم لوو یکی از موفق‌ترین مربیان ملی تاریخ بود. از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۲۱ او در ۱۹۸ بازی (۱۲۵ برد، ۳۴ شکست) سرمربی تیم ملی آلمان بود. نقطه اوج دوران حرفه‌ای او در سال ۲۰۱۴ با قهرمانی جام جهانی در برزیل رقم خورد. در سال ۲۰۱۷ او هم‌چنین با آلمان قهرمان جام کنفدراسیون‌ها شد ولی پس از حذف در مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ مقابل انگلیس، لوو از مربیگری استعفا کرد اما دوران مربیگری خود را پایان یافته اعلام نکرد. مارتینز، سرمربی پیشین بلژیک که اکنون سرمربی پرتغال است، پس از جام جهانی ۲۰۲۲ از سمت خود استعفا داد.
موافقت IOC با حضور ورزشکاران روس در بازی‌های آسیایی
ورزشکاران روسیه و بلاروس می‌توانند در رویدادهای آسیایی شرکت کنند.
کمیته بین‌المللی المپیک به دنبال گزینه‌هایی برای بازگشت ورزشکاران روسیه و بلاروس به مسابقات بین‌المللی است. کمیته بین‌المللی المپیک در این راستا اعلام کرد که شورای المپیک آسیا به ورزشکاران روس و بلاروس پیشنهاد داده که در رقابت‌های آسیایی شرکت کنند.
کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه‌ای اعلام کرد که از پیشنهاد شورای المپیک آسیا برای دسترسی این ورزشکاران (روس و بلاروس) به مسابقات آسیایی استقبال و قدردانی می‌کند. ورزشکاران روس و بلاروس به دلیل محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مختلف و همچنین مخالفت‌های ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین نمی‌توانند در رقابت‌های ورزشی اروپایی شرکت کنند. کمیته بین‌المللی المپیک مشتاق است که ورزشکاران روس و بلاروس را به عنوان ورزشکاران بی‌طرف در المپیک ۲۰۲۴ پاریس بگنجاند که به معنای رقابت آنها زیر پرچم المپیک است اما هنوز مشخص نیست که آنها چگونه می‌توانند سهمیه المپیک را کسب کنند.
IOC اعلام کرده که هیچ ورزشکاری نباید فقط به دلیل پاسپورت (ملیت)، از شرکت در مسابقات محروم شود.در المپیک ۲۰۲۴ در مجموع ۳۲ رشته ورزشی و حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار حضور دارند و به زودی رقابت‌ها برای کسب سهمیه شروع می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: