kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۸۹۳۰
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱

 

حضور قهرمان ایرانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در مسابقات باشگاه‌های جهان همچنان در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
سازمان لیگ کشتی چندی پیش اعلام کرد که برگزاری جام باشگاه‌های جهان در روزهای ابتدایی اسفند ماه به میزبانی سپاهان در اصفهان قطعی شده است.
سپاهان به عنوان قهرمان لیگ 1401 حضورش در این رقابت‌ها قطعی است اما بعد از انصراف فولاد خوزستان هنوز تیم دوم ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات باشگاه‌های جهان قطعی نشده است. این در حالی است که حمید بنی‌تمیم مدیرکل گوش شکسته اداره ورزش و جوانان استان خوزستان به خبرگزاری تسنیم گفت که این استان سهمیه شرکت در این رقابت‌ها را از دست نخواهد داد، بنابراین نماینده اول از اصفهان و نماینده دوم از خوزستان خواهند بود اما همچنان صحبتی از عقد قرارداد با کشتی‌گیران مطرح و ملی‌پوش در میان نیست.
محمدرضا گرایی که در اردوی اول تیم ملی فرنگی بعد از مسابقات قهرمان کشوری، در یکی از تمرینات این تیم حضور یافته بود، در حالی که تمریناتش را در تهران و شیراز دنبال کرده و تا پایان سال هم به یک تورنمنت بین‌المللی اعزام خواهد شد، درباره اینکه آیا بعد از غیبت در لیگ در مسابقات باشگاه‌های جهان کشتی خواهد گرفت، به تسنیم گفت: هنوز پیشنهادی که بتوان روی آن فکر کرد دریافت نکرده‌ام، هیچ چیزی معلوم نیست.
پیش از این هیچ‌یک از ستاره‌ها و عنوان‌داران کشتی فرنگی در لیگ 1401 با دو تیم نسبتا متمول سپاهان و فولاد قرارداد نبستند و دلیل آن هم سقف پایین قراردادها درمقایسه با لیگ آزاد بود. در حالی که در لیگ آزاد شاهد عقد قرارداد 800 میلیون تومانی با حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور به عنوان دو قهرمان جهان بودیم، در لیگ فرنگی قراردادها بالاتر از 300 میلیون تومان نرفت و هیچ‌کدام از مدال‌آوران این رشته حاضر به شرکت در لیگ نشدند.
باید دید پیشنهادات مالی مسابقات باشگاه‌های جهان، درحالی‌که پیش از این حمید یاری رئیس‌سازمان لیگ کشتی گفته بود تیم‌ها باید متعهد به داشتن حداقل بودجه 3 میلیاردی برای شرکت در مسابقات باشگاه‌های جهان شوند تا عایدات مالی آن نصیب کشتی‌گیران و مربیان شود، این بار ستاره‌های این رشته مجاب به حضور در لیگ خواهند شد؟

نام:
ایمیل:
* نظر: