kayhan.ir

کد خبر: ۲۵۸۹۲۳
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
رئیس‌مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: تعداد شرکتهای دانش بنیان به ۸ هزار و ۱۲ رسید.


به گزارش خبرگزاری مهر، رضا اسدی‌فرد با بیان اینکه امروز مرز ۸ هزار شرکت دانش بنیان را رد کردیم عنوان کرد: اکنون بیش از ۸ هزار و ۱۲ شرکت دانش بنیان تأیید شدند.
اسدی‌فرد با بیان اینکه این شرکت‌ها در سه دسته شرکت‌های مستعد دانش بنیان، نوع دو و نوع یک فعالیت می‌کنند، گفت: حدود هزار شرکت مستعد، 6 هزار شرکت نوع دو و نزدیک به هزار شرکت نیز از نوع یک هستند که سطح فناوری بالاتری نسبت به شرکت‌های مستعد و نوع دو دارند.
وی افزود: در ۱۰ ماهه اول سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱.۸ برابر سال ۱۴۰۰، شرکت‌های دانش بنیان اضافه شد در حالی‌که در سال ۱۴۰۰ کلاً ۷۵۰ شرکت به لیست دانش‌بنیان‌ها اضافه شده بود.
رئیس‌مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه با توجه به شعار سال، حجم ارزیابی‌های ما دو برابر شده است، ادامه داد: استقبال بسیار خوبی از سوی شرکت‌ها شده و امیدواریم این توسعه همچنان ادامه داشته باشد.
اسدی فر تأکید کرد: در سال ۱۴۰۱ به نسبت سال‌های گذشته یک رکوردشکنی داشتیم و در ده ماهه اول ۱۴۰۱ شاهد افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان بودیم. در هر ماه نزدیک به ۶۰۰ شرکت جدید را ارزیابی می‌کنیم. ارزیابی دانش‌ بنیان‌ها دو سال اعتبار دارد و بعد از آن شرکت‌ها دوباره باید ارزیابی شوند؛ در حال حاضرجمعاً نزدیک به ۸۰۰ ارزیابی در ماه انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه زمان متوسط ارزیابی کاهش پیدا کرده است‌،گفت: در سال ۱۴۰۰ متوسط زمان ارزیابی ۱۰۰ روز بود و در حال حاضر به کمتر از ۵۰ روز رسیده است. در تلاش هستیم که متوسط زمان ارزیابی‌ها به یک ماه برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: